C. (Connie) Hedegaard

foto C. (Connie) Hedegaard
bron: Magnus Fröderberg/norden.org
Source: Europa Nu.

De Deense Connie Hedegaard (1960) was in 2010-2014 lid van de Europese Commissie belast met klimaatactie. Zij werd in 1984 als het toen jongste lid uit de geschiedenis voor de Conservatieve Volkspartij gekozen tot parlementslid. In 1990 stapte zij over naar de journalistiek en werd zij achtereenvolgens dagbladjournaliste, directeur van het radionieuws en presentatrice van een actualiteitenprogramma. In 2004 keerde mevrouw Hedegaard terug in de politiek als minister van Milieu. In 2007-2009 was zij minister van Klimaat en Energie. In november-december 2009 was zij minister voor de VN-Klimaatconferentie van Kopenhagen.

in de periode 2010-2014: lid Europese Commissie

1.

First name

Connie (Connie)

2.

Personal data

Country
Denemarken

Place and date of birth
Holbæk, 15 September 1960

3.

Party/Movement

Party
Det Konservative Folkeparti (De Conservatieve Volkspartij, conservatief-liberaal)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lid Folketinget (parlement), from 1984 until 1990
  • journalist bij dagblad "Berlingske Tidende", from 1990 until 1994
  • directeur Radioavisen (radionieuws), Deense Omroeporganisatie DR, from 1994 until 1998
  • presentatrice actualiteitenprogramma "Deadline", tv-zender DR2, from 1998 until 2004
  • minister van Milieu, from 2 August 2004 until 23 November 2007 (kabinetten-Fogh Rasmussen I en II)
  • minister voor Noordse samenwerking, from 18 February 2005 until 23 November 2007 (kabinetten-Fogh Rasmussen I en II)
  • lid Folketinget (parlement), from 2005 until December 2009
  • minister van Klimaat en Energie, from 23 November 2007 until 24 November 2009 (kabinetten-Fogh Rasmussen III en -Lokke Rasmussen)
  • minister voor de VN-Klimaatconferentie in Kopenhagen, from 24 November 2009 until 20 December 2010 (kabinet-Lokke Rasmussen)
  • lid Europese Commissie, belast met klimaatactie, from 10 February 2010 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Other positions

Previous
  • voorzitter Atlantische Vereniging van Jonge Politieke Leiders, from 1985
  • lid Vertegenwoordigend Lichaam van de Deense Atlantische Commissie, from 1986
  • lid Raad van Stichting "Demokratifonden" (Stichting voor Democratie), from 1990 until 1995
  • lid Raad van Bestuur Centrum voor technologische ondersteuning van het onderwijs, from 1995 until 1998
  • lid Comité voor Publieksvoorlichting, from 1996 until 1997
  • voorzitter Centrum voor culturele samenwerking met ontwikkelingslanden, from 1998 until 2001
  • lid Stichting "Jaar 2000", from 1999 until 2000
  • voorzitter Raad voor het Ontwikkelingsfonds van het ministerie van Cultuur, from 2001 until 2002

6.

Education

Higher education
  • journalistieke opleiding

Academic education
  • literatuur en geschiedenis, Universiteit van Kopenhagen, until 1991

7.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Was in het parlement woordvoerster defensie

8.

Family

Marital status
gehuwd

Children
2 kinderen