J.L. (José Luis) Rodriguez Zapatero - EU monitor

EU monitor
Sunday, April 5, 2020
calendar

J.L. (José Luis) Rodriguez Zapatero

foto J.L. (José Luis) Rodriguez Zapatero vergrootglas
Source: Europa Nu.

José Luis Rodriguez Zapatero (1960) was van 17 april 2004 tot 20 december 2011 minister-president van Spanje. Hij werkte als wetenschapper en is sinds 1986 lid van de Spaanse Volksvertegenwoordiging. In 2000 werd Zapatero partijleider van de sociaaldemocratische PSOE.

in de periode 2004-2011: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First names

(José Luis)

2.

Personal data

Country
Spanjë

Place and date of birth
Valladolid, 4 August 1960

3.

Party/Movement

Party
PSOE (Partido Socialista Obrero Español, Sociaal-Democratische Arbeiderspartij van Spanje)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • wetenschappelijk medewerker staatsrecht, Universiteit van Léon, from 1982 until October 1991 (na 1986 part-time)
  • hoofd Socialistische Jongerenorganisatie in Léon, from 1982 until 1986
  • lid Congres van Afgevaardigden (Cortes), from 1986 (voor het district Léon)
  • secretaris-generaal PSOE in Léon, from 1988 until 2000
  • partijleider PSOE, from June 2000 until July 2011
  • minister-president van Spanjë, from 17 April 2004 until 20 December 2011

5.

Education

Academic education
  • rechten Universiteit van Leon, until 1982

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 1986 het jongste Kamerlid
  • Zijn vader was advocaat
  • Is een vertegenwoordiger van Nueva Via, een gematigde stroming binnen de PSOE
  • Bleef premier na de verkiezingen van maart 2008