G.G. (Gordon) Bajnai - EU monitor

EU monitor
Sunday, November 17, 2019
calendar

G.G. (Gordon) Bajnai

foto G.G. (Gordon) Bajnai vergrootglas
Source: Europa Nu.

Gordon Bajnai (1968) was van april 2009 tot mei 2010 minister-president van Hongarije. De partijloze ondernemer Bajnai volgde de sociaaldemocraat Gyurcsáni op, nadat die het vertrouwen van het parlement had verloren. Bajnai werkte bij diverse financiële instellingen en was bestuurder van ondernemingen. In 2006 werd hij hoofd van het Agentschap voor Nationale Ontwikkeling en in 2007 minister voor Lokaal Bestuur. Sinds mei 2008 was hij minister van Economische Zaken.

in de periode 2009-2010: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First names

György Gordon (Gordon)

2.

Personal data

Country
Hongarije

Place and date of birth
Szeged (Hongarije), 5 May 1968

3.

Party/Movement

Party
partijloos

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • medewerker bank "Creditum Pénzügyi Tanácsadó", from 1991 until 1993
  • medewerker Europese Bank voor Herstel en Ontwikkeling te Londen, from 1993 until 1995
  • plaatsvervangend voorzitter Raad van Bestuur CA IB verzekeringen, from 1995 until 2000
  • voorzitter Raad van Bestuur N.V. Wallis, from 2000 until 2005
  • lid Raad van Bestuur Graboplast te Györ, from 2001 until 2005
  • lid Raad van Bestuur Raba te Györ, 2003
  • lid Raad van Bestuur Raba te Györ, from 2005 until 2009
  • voorzitter N.V. Luchthaven Boedapest, from 2005 until 1 July 2006
  • hoofd Agentschap voor Nationale Ontwikkeling, from 1 July 2006 until 1 July 2007
  • minister voor Lokaal Bestuur en Regionale Ontwikkeling, from 1 July 2007 until 1 May 2008 (kabinet-Gyurcsány)
  • minister van Nationale Ontwikkeling en Economie, from 1 May 2008 until 14 April 2009 (kabinet-Gyurcsány)
  • minister-president van Hongarije, from 14 April 2009 until 29 May 2010

5.

Education

Academic education
  • economie: internationale betrekkingen, Universiteit voor Economische Wetenschappen te Boedapest, until 1991

6.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Hij was als student actief in de communistische jeugdbeweging en later voorzitter van de Onafhankelijke Studentenbeweging
  • In de periode dat hij bij banken werkte, was hij medewerker van Ferenc Gyurcsány
  • Hij werd in 2003 uitgeroepen tot 'jonge manager van het jaar'