Dr. R. (Robert) Fico - EU monitor

EU monitor
Saturday, December 14, 2019
calendar

Dr. R. (Robert) Fico

foto Dr. R. (Robert) Fico vergrootglas
Source: Europa Nu.

Robert Fico (1964) was van 4 april 2012 tot 15 maart 2018 minister-president van Slowakije. Hij was dat eerder van juli 2006 tot juli 2010. Fico is leider van de sociaaldemocratische partij Smer. Hij heeft rechten gestudeerd en werkte als jurist bij het ministerie van Justitie. Hij vertegenwoordigde Slowakije in het Europese Hof voor de Rechten van de Mens. Sinds 2002 zit Fico in het Slowaakse parlement en in 2002-2006 was hij leider van de oppositie. Het door hem in 2006-2010 geleide kabinet was een coalitie van Smer en SNS, de Slowaakse Nationalistische Partij. Sinds 2012 regeert Smer alleen. In maart 2018 trad hij af vanwege de politieke crisis rond de moord op een onderzoeksjournalist.

in de periode 2006-2018: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Robert)

2.

Personal data

Country
Slowakije

Place and date of birth
Topol'cany (Tsjecho-Slowakije), 15 September 1964

3.

Party/Movement

Party
  • Communistische Partij van Tsjechoslowakije, from 1987
  • SDL (Strana demokratickej lavice), from 1989 until 1 January 2005 (sociaaldemocratische partij)
  • SD-SMER (Sociálna demokracia), from 1 January 2005 (sociaaldemocratische partij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • medewerker en waarnemend directeur Rechteninstituut, minister van Justitie, from 1986 until 1995
  • lid Nationale Raad van de Slowaakse Republiek (Parlement), from 23 June 1992 until 4 July 2006
  • partijleider SMER, from 1999
  • fractievoorzitter SMER, Nationale Raad, from 2002 until July 2006
  • minister-president van Slowakije, from 4 July 2006 until 8 July 2010
  • lid Nationale Raad van de Slowaakse Republiek (Parlement), from July 2010
  • minister-president van Slowakije, from 4 April 2012 until 15 March 2018

5.

Education

Academic education
  • rechten Comenius Universiteit te Bratislava, from 1982 until 1986
  • postdoctorale studies, Instituut voor Staat en Recht, Slowaakse Academie van Wetenschappen

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Had namens Slowakije zitting in het Europese Hof voor de Rechten van de Mens (1994-2000)
  • Was in 1999 medeoprichter van SMER (aanvankelijk geheten 'De Derde Weg')
  • Had zitting in de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa