B. (Borut) Pahor - EU monitor

EU monitor
Saturday, November 23, 2019
calendar

B. (Borut) Pahor

foto B. (Borut) Pahor vergrootglas
Source: Europa Nu.

De sociaaldemocraat Borut Pahor (1963) was van november 2008 tot februari 2012 minister-president van SloveniŽ. Na voltooiing van zijn studie werd Pahor lid van de Sloveense Communistische Partij. Na de onafhankelijkheid in 1990 werd hij lid van de Nationale Vergadering en daarna, als exponent van de 'derde weg', vicevoorzitter van de gezamenlijke lijst van communisten en sociaaldemocraten. Pahor was voorzitter van de Nationale Vergadering en lid van het Europees Parlement. Hij leidde een kabinet van sociaaldemocraten, liberalen en liberaaldemocraten, dat in 2011 voortijdig ten val kwam. In 2012 werd hij tot president gekozen, en in 2017 voor een tweede termijn.

in de periode 2008-2012: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Borut)

2.

Personal data

Country
SloveniŽ

Place and date of birth
Postojna (Socialistische Republiek SloveniŽ, JoegoslaviŽ), 2 November 1963

3.

Party/Movement

Party
  • KPS (Komunisticna partija Slovenije, Communistische Partij van SloveniŽ), from 1987 until 1997
  • ZLSD (Zdruzena lista socialnih demokratov, gezamenlijke lijst van sociaaldemocraten), from 1997 until 2005
  • SD (Socialni demokrati, sociaaldemocraten), from 2005

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lid Nationale Vergadering van SloveniŽ, from April 1990 (tot 1992 Vergadering van de Republiek SloveniŽ)
  • voorzitter ZLSD, later SD, from 1997
  • voorzitter Nationale Vergadering van SloveniŽ, from 2000 until 2004
  • lid Europees Parlement, from 20 September 2004 until 14 November 2008
  • leider linkse oppositie, Nationale Vergadering, from 2007 until November 2008
  • minister-president van SloveniŽ, from 7 November 2008 until 10 February 2012
  • president van SloveniŽ, from 22 December 2012

5.

Education

Academic education
  • politieke wetenschappen, Universiteit van Ljubljana, until 1987

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Won als student een prijs, de belangrijkste onderscheiding op dat gebied, voor zijn doctoraalscriptie
  • Werd in 1990 tot parlementslid gekozen op een gezamenlijke lijst van communisten en sociaaldemocraten