M. (Martin) Schulz - EU monitor

EU monitor
Tuesday, December 10, 2019
calendar

M. (Martin) Schulz

foto M. (Martin) Schulz vergrootglas
Source: Europa Nu.

De Duitser Martin Schulz (1955) was van 17 januari 2012 tot 17 januari 2017 voorzitter van het Europees Parlement. In 2014 werd hij herkozen. Als leider van de SPD was hij in 2017 lijsttrekker en onderhandelaar bij de formatie, maar in februari 2018 trad hij terug. Schulz was in 2004-2011 fractievoorzitter van de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement. De heer Schulz was aanvankelijk boekverkoper en werd later raadslid en burgemeester van Würselen (Noordrijn-Westfalen). In 1994 werd hij lid van het Europees Parlement voor de SPD.

in de periode 1994-2017: lid EP (niet-Nederlandse), voorzitter Europees Parlement

1.

First name

Martin (Martin)

2.

Personal data

Country
Duitsland

Place and date of birth
Helrath, Kinzweiler (Dld.), 20 December 1955 (tegenwoordig gemeente Eschweiler)

3.

Party/Movement

Party
SPD (Sozialdemokratische Partei Deutschlands), from 1974

European Parliamentary Group
Fractie van de Progressieve Alliantie van Sociaaldemocraten

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • werkzaam in boekenwinkels, from 1977 until 1982
  • eigenaar boekenwinkel, from 1982 until 1994
  • lid gemeenteraad van Würselen, from 1984 until 1999
  • burgemeester van Würselen, from 1987 until 1998
  • lid Europees Parlement, from July 1994
  • voorzitter Europees Parlement, from 17 January 2012 until 17 January 2017
  • politiek leider SPD, from 19 March 2017 until 14 February 2018
  • lid Bondsdag, from 24 October 2017
  • fractievoorzitter SPD Bondsdag, from December 2017 until February 2018

5.

Party political functions

Summary
  • fractievoorzitter sociaaldemocraten, Europees Parlement, from July 2004 until January 2011
  • fractievoorzitter sociaaldemocraten, Europees Parlement, June 2014

6.

Other positions

Previous
  • lid bestuur SPD, Kring Aken, from 1984 until 1996
  • lid partijraad SPD, from 1991 until 1999
  • vicefractievoorzitter PES-fractie, Europees Parlement, from 2000 until 2004
  • leider SP-delegatie Europees Parlement, from 2000 until 2004

7.

Education

Secondary education
  • "Heilig Geist Gymnasium" te Würselen, from 1966 until 1974

alternative forms of education
  • opleiding tot boekhandelaar, from 1975 until 1977

Honorary doctorates
  • eredoctoraat Technische Staatsuniversiteit van Kaliningrad, 2009

8.

Activities

Activities on European affairs
  • Hij was in 1987 met 31 jaar de jongste burgemeester van Noordrijn-Westfalen
  • In juli 2003 zei de Italiaanse premier Berlusconi in het Europees Parlement dat Schulz wel geschikt zou zijn om in een film over Duitse concentratiekampen de rol van Kapo te spelen. Schulz had het feit dat Berlusconi de functies van media-ondernemer en premier combineerde, gelaakt.
  • Werd in maart 2014 door de PES (Europese sociaaldemocraten) gekandideerd voor het voorzitterschap van de Europese Commissie
  • Kondigde in een persconferentie in november 2016 aan dat hij het Europees Parlement zou gaan verlaten.

9.

Miscellaneous

Private life
Was actief bij de Jusos (Jonge Socialisten), onder meer als voorzitter van de afdeling Würselen en regio Aken

Awards
Internationale Karlsprijs te Aken, 14 May 2015

Hobbies
  • lezen
  • voetbal