Drs. J.J.A.H. (Hans) Klein Breteler

foto Drs. J.J.A.H. (Hans) Klein Breteler
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Manager in de volksgezondheid en zorg en fractievoorzitter van het CDA in Provinciale Staten van Zuid-Holland, die ruim twee jaar Eerste Kamerlid was. Was van oorsprong afkomstig uit Twente. Werd tot senator gekozen dankzij voorkeurstemmen in de Staten die hij kort tevoren had verlaten. Afgesproken werd toen dat hij halverwege de zitting zou vertrekken. Hield zich als Eerste Kamerlid uitsluitend bezig met onderwerpen op het terrein van het volksgezondheidsbeleid.

CDA
in de periode 2007-2009: lid Eerste Kamer

1.

First names

Joannes Joseph Arnoldus Hyacinthus (Hans)

2.

Personal data

Place and date of birth
Delden (gem. Stad-Delden), 19 November 1946

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1982

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, from 20 March 1999 until 15 March 2007
  • voorzitter Raad van Bestuur Stichting zorginstellingen "Pieter van Foreest" te Delft, from 1 January 2000 until December 2007 (na fusie zorginstellingen)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 June 2007 until 9 June 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/57)
  • voorzitter Raad van Toezicht "Vilans" te Utrecht
  • voorzitter Raad van Toezicht zorgorganisatie "Osira Amstelring", from February 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
plaatsvervangend voorzitter Provinciale Staten van Zuid-Holland, from March 2003 until March 2007

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Werkte in zijn studententijd (1965/1966) als nachttelefonist op s.s. "Nieuw Amsterdam" (Holland-Amerika Lijn)

Campaign trail
  • Werd in 2007 met voorkeurstemmen tot Eerste Kamerlid gekozen, omdat in de Staten van Zuid-Holland negen leden hun stem op hem uitbrachten
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 19e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.