Prof.Dr. S.Ch. (Sophie) van Bijsterveld

foto Prof.Dr. S.Ch. (Sophie) van Bijsterveld
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Wetenschapper in de CDA-Eerste Kamerfractie, met bijzondere belangstelling voor het staatsbestel in alle delen van het Koninkrijk. Universitair hoofddocent Europees en Internationaal Publiekrecht in Tilburg en daar sinds oktober 2010 tevens bijzonder hoogleraar religie, rechtsstaat en samenleving. Was lid van de Raad voor het Openbaar Bestuur en had bestuursfuncties op het raakvlak van kerk en maatschappij. In de Eerste Kamer hield zij zich behalve met constitutionele zaken onder meer bezig met bestuurlijke organisatie, kiesrecht, justitie en rechtsstaat. Stond bekend als een consciëntieus, principieel en vasthoudend Kamerlid.

CDA
in de periode 2007-2019: lid Eerste Kamer

1.

First names

Sophie Christine (Sophie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Baltimore (VS), 20 August 1960

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from May 1999

4.

Main functions and occupations

  • universitair hoofddocent Europees en Internationaal Publiekrecht, Universiteit van Tilburg, from 1999
  • bijzonder hoogleraar religie, rechtsstaat en samenleving, Universiteit van Tilburg, from October 2010 (vanwege de Stichting Religie in het publieke domein)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 June 2007 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter DSTS (Dominicaans Studiecentrum voor Theologie en Samenleving), from 2016
  • lid bestuur Stichting "Vrienden van het Katholieke Documentatie Centrum", from 2016

Previous (2/15)
  • lid ledenraad "Pax Christi", from 2009 until 2010
  • lid curriculumcommissie wetgevingsambtenaren, Academie voor Wetgeving, from September 2012 until January 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • waarnemend voorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 12 May 2019 until 11 June 2019
  • lid begeleidingscommissie Staatscommissie Parlementair Stelsel (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 2017 until November 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Haar moeder was wethouder van Houten

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.