Dr. M.L. (Mei Li) Vos

foto Dr. M.L. (Mei Li) Vos
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Gabriela Hengeveld
Source: Parlement.com.

Mei Li Vos (1970) is sinds 11 juni 2019 lid van de PvdA-Eerste Kamerfractie en was tot 13 juni 2023 tevens fractievoorzitter. Zij kwam in 2007 in de Tweede Kamer, na oprichtster en voorzitter te zijn geweest van het zich op flexwerkers en deeltijd-werknemers richtende AVV (het Alternatief voor Vakbond). Adviseerde daarvoor onder meer de overheid over de gevolgen van informatisering. Werd na haar eerste periode in de Kamer (tot 2010) directeur p.r. en public affairs van Orange Gas en opnieuw publiciste. Keerde in 2012 terug als Kamerlid. Was ondervoorzitter van de enquêtecommissie Fyra i en is sinds 2023 eerste ondervoorzitter van de Eerste Kamer.

PvdA, GL-PvdA
in de periode 2007-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Personal data

Surnames
Mei Li (Mei Li)

Place and date of birth
Eindhoven, 31 March 1970

2.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 16 May 2002 (vanaf 4 februari 2023 tevens GroenLinks)

3.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 March 2007 until 17 June 2010
  • directeur p.r. en public affairs "Orange Gas" (exploitatie en realisatie van 'groengas'tankstations), from April 2011 until August 2012
  • associate partner NPEX, from August 2010 until August 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 2012 until 23 March 2017
  • vicevoorzitter AVV (Alternatief voor Vakbond), from 1 September 2017 until 1 July 2020 (belast met zzp-tak, public affairs en ledenwerving)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019
  • fractievoorzitter PvdA, Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019 until 13 June 2023
  • directeur Stichting NDI (Nederlands Debat Instituut), from 1 June 2021 until 1 June 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current (2/4)
  • lid Raad van Advies Kennisland, from 8 December 2022
  • voorzitter Raad van Toezicht Literatuurmuseum, from 21 December 2022

Previous (2/12)
  • lid bestuur "De Auteursbond", from June 2018 until May 2021
  • lid bestuur Stichting HENA, from 1 October 2020 until 10 January 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/8)
  • eerste ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 4 July 2023
  • lid College van Voorzitter en Ondervoorzitters (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 4 July 2023

Honorary positions
  • lid Comité van Aanbeveling Indisch Herinneringscentrum, from 25 October 2019
  • ambassadeur Stichting Nederland Debat Instituut, from 1 June 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (3/4)
  • Bracht in 2015 samen met Sharon Gesthuizen (SP) de initiatiefnota 'Arbeidsovereenkomsten Postmarkt' uit (34.136)
  • Nam in 2016 de verdediging van Jacques Monasch over van een door hem en Agnes Mulder (CDA) ingediend initiatiefwetsvoorstel in over een uiterste betaaltermijn van zestig dagen voor grote ondernemingen. Het voorstel werd in 2017 aanvaard. (34.559)
  • Diende in 2017 samen met Sharon Gesthuizen (SP) een initiatiefnota in over tolken en vertalers ('Een gelijk speelveld voor tolken en vertalers') (34.701)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd op 27 juni 2023 verslagen bij de verkiezing van de Eerste Kamervoorzitter. Zij kreeg 26 stemmen, tegen 44 voor Jan Anthonie Bruijn.
  • Versloeg op 4 juli 2023 bij de verkiezing van eerste ondervoorzitter van de Eerste Kamer Robert Croll (BBB) met 37 tegen 28 stemmen.

Private life (3/6)
  • Woonde in Veldhoven in een Christelijke commune
  • Deed voor haar dissertatie onderzoek in Indonesië
  • In april 2020 initiatiefnemer van HoudeHEMA

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Publications

Publications
  • "'Ik moet altijd overal heel erg iets van vinden", Volkskrant Magazine, 30 september 2006
  • Marc Peeperkorn en Sheilla Sitalising, "'Misschien ben ik geen goede politicus'", "De Volkskrant", 29 december 2006
  • Pieter Verbeek, "Bekendheid is fijn, maar geen doel op zich", Staatscourant, 20 juli 2007
  • Arjan Visser, "'Het leven valt uiteindelijk altijd vreselijk mee'", Trouw, 30 juli 2011 (rubriek 'Tien geboden')

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.