Drs. N. (Nevin) Özütok

foto Drs. N. (Nevin) Özütok
bron: Website GroenLinks / Gabriela*Hengeveld
Source: Parlement.com.

In de periode 2017-2021 Tweede Kamerlid voor GroenLinks, na eerder in 2006 al acht weken als invalster te zijn opgetreden. Geboren in Turkije en afkomstig uit een groot gezin. Was vicevoorzitter van GroenLinks en bestuurder van FNV Bondgenoten in de luchtvaartsector en zat tevens vijf jaar in de gemeenteraad van Amsterdam. Later wethouder en bestuurder van Stadsdeel Amsterdam-Oost. Hield zich als Kamerlid vooral bezig met binnenlandse zaken (kiesrecht, constitutionele zaken, binnenlands bestuur), emancipatie en Koninkrijksrelaties. Maakte zich sterk voor gelijke beloning van mannen en vrouwen en voor het tegengaan van discriminatie op grond van sekse en herkomst. Sinds 9 september 2021 is zij wethouder van Beverwijk.

GroenLinks
in de periode 2006-2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

Nevin (Nevin)

2.

Personal data

Place and date of birth
Adana (Turkije), 20 March 1960

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 May 2006 until 30 November 2006
  • lid dagelijks bestuur (belast met sociale zorg en duurzaamheid), stadsdeel Amsterdam-Oost, from May 2014 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021
  • wethouder (belast met milieu, duurzaamheid, openbare ruimte, sport en financiën) van Beverwijk, from 9 September 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/5)
  • lid bestuur Verzetsmuseum te Amsterdam, from 2009 until 2015
  • lid Raad van Commissarissen Koninklijk Theater Carré, from 2009 until 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • ondervoorzitter commissie voor de Verzoekschriften en de Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 18 September 2019 until 31 March 2021
  • ondervoorzitter tijdelijke commissie Uitvoeringsorganisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 5 March 2020 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2019 samen met Lilianne Ploumen (PvdA), Jasper van Dijk (SP) en Corrie van Brenk (50PLUS) het initiatiefwetsvoorstel Wet gelijke beloning van vrouwen en mannen in (35.157)
  • Diende in 2021 met Vera Bergkamp (D66) en Kirsten van den Hul (PvdA) als initiatiefwetsvoorstel het tweedelezingsvoorstel in tot toevoeging van handicap en hetero- of homoseksuele gerichtheid als non-discriminatiegrond. De verdediging werd namens haar fractie overgenomen door Laura Bromet. (35.741)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in de gemeenteraad van Amsterdam fractiewoordvoerder financiën en economische zaken
  • Zij was in 2005 kandidaat voor het voorzitterschap van GroenLinks, maar verloor van Herman Meijer
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.