S. (Sandra) Kalniete

Source: Europa Nu.

Sandra Kalniete was in 2004 lid van de Europese Commissie namens Letland. Daarvoor was zij minister van Buitenlandse Zaken, de eerste na de afscheiding van Rusland. Als medeoprichtster van het Letse Volksfront speelde zij een belangrijke rol in de onafhankelijkheid van Letland. Sinds 2014 is zij lid van het Europees Parlement (lid van de christendemocratische fractie).

in de periode 2004: lid Europese Commissie

1.

First name

Sandra (Sandra)

2.

Personal data

Country
Letland

Place and date of birth
Togur (Tomsk, Sovjet-Unie), 22 December 1952

3.

Party/Movement

Party
  • partijloos
  • Pilsoniska Savieniba (Burgerunie) (centrumrechts)

European Parliamentary Group
Fractie van de Europese Volkspartij (Christen-Democraten)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • kunsthistorica en recensent
  • ambassadeur van Letland bij de Verenigde Naties, from 1993 until 1997
  • ambassadeur van Letland en bij de UNESCO te Parijs, from 2000 until 2002
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 7 November 2002 until 9 March 2004
  • lid Europese Commissie, betrokken bij de werkzaamheden van Franz Fischler (Landbouw en Visserij), from 1 May 2004 until 21 November 2004
  • politiek leider van Pilsoniska Savieniba, from 2008
  • lid Europees Parlement, from 14 July 2009

5.

Education

Higher education
  • kunstgeschiedenis, Kunstacademie van Letland, from 1977 until 1981

6.

Miscellaneous

Miscellaneous information
  • Medeoprichtster en vicevoorzitter van het Letse Volksfront tegen de bezetting van Letland door de Sovjet-Unie