L. (Luuk) Blom

foto L. (Luuk) Blom
Source: Parlement.com.

Tamelijk direct opererend Tweede Kamerlid van de PvdA, die zich vaak kernachtig uitdrukte. Voerde vooral het woord over defensie (materieelbeleid), industriepolitiek, sport en Europese aangelegenheden. Tevens actief lid van het Beneluxparlement. Was voor zijn zevenjarige Kamerlidmaatschap onder meer leraar in het beroepsonderwijs en manager commerciële Zaken bij Geove-RZG Zorgverzekeraar in Groningen en Velp. In 2009-2010 was hij lid van de parlementaire onderzoekscommissie financieel stelsel.

PvdA
in de periode 2003-2010: lid Tweede Kamer

1.

First name

Luuk (Luuk)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hilversum, 16 May 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 January 2003 until 17 June 2010
  • beleidsmedewerker Benelux Unie, from March 2014 until January 2017
  • adjunct-secretaris-generaal Benelux Unie, from January 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Iran Comité

Previous (2/6)
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Parijs, 8 juli 2008
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa en de West-Europese Unie, from December 2008 until 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 10 April 2007 until 17 June 2010
  • lid tijdelijke commissie parlementair onderzoek financieel stelsel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 24 June 2009 until 17 June 2010

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • In de periode 2003-2006 was hij woordvoerder beleid defensiematerieel, industriebeleid, toerisme, grensarbeid en sport

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Behoorde in 2004 tot de vier leden van zijn fractie die tegen verlenging van de Nederlandse militaire aanwezigheid in Irak warenvan zijn fractie die tegen verlenging van de Nederlandse militaire aanwezigheid in Irak was
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.