W. (Wien) van den Brink

foto W. (Wien) van den Brink
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Radicale boerenvoorman die in 2002 door Fortuyn voor het Tweede Kamerlidmaatschap werd gevraagd. Was zelf varkenshouder op de Veluwe. Als voorzitter van de Nederlandse Vakbond Varkenshouders kreeg hij landelijke bekendheid vanwege de felle strijd tegen de door de regering voorgestelde saneringsmaatregelen van de intensieve varkenshouderij. Hield zich in de Kamer bezig met landbouw, natuur, platteland, voedselkwaliteit en economische zaken. Was enige tijd uitgeschakeld door ziekte en werd nadien ernstig gehinderd door een ingreep in zijn keel. In 2006-2007 wethouder van Putten.

LPF
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

1.

First name

Windeld (Wien)

2.

Personal data

Place and date of birth
Huinen (gem. Putten), 31 May 1945

Place and date of death
Putten, 10 January 2010

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • Binding Rechts (lokale partij)
  • Gemeentebelangen Putten, from 1986 (lokale partij)
  • Partij Nieuw Gelderland (provinciale partij)
  • Leefbaar Nederland, until March 2002
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), from 2003 (zegde anders dan zijn zeven fractiegenoten in augustus 2004 niet het lidmaatschap van de LPF op)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 30 November 2006
  • wethouder (van openbare werken, verkeer, economische zaken, grondzaken en volkshuisvesting) van Putten, from 8 May 2006 until 15 March 2007 (tevens locoburgemeester)
  • lid gemeenteraad van Putten, from 10 May 2007 until 10 January 2010 (voor Gemeentebelangen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid bestuur Productschap Vee en Vlees
  • voorzitter Stichting "Steun voor Gekorte Boeren"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Een oom van hem kwam in het concentratiekamp Neuengamme om, waarnaartoe een deel van de bevolking van Putten in oktober 1944 door de Duitsers was afgevoerd
  • Na een keeloperatie in september 2004, waarbij zijn strottenhoofd en stembanden werden verwijderd, maakte hij om in de vergaderzaal te kunnen spreken gebruik van een microfoontje dat via een zender was verbonden met de geluidsapparatuur in de zaal.
  • Moest in maart 2007 opstappen als wethouder vanwege het illegaal kappen van bomen

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.