Drs. N.W. (Niny) van Oerle-van der Horst

foto Drs. N.W. (Niny) van Oerle-van der Horst
Source: Parlement.com.

Uit het maatschappelijk welzijn afkomstig Tweede Kamerlid voor het CDA dat zich met name inzette voor ouderen. Was voor zij in de Kamer kwam onder meer directeur van een zorginstelling voor gehandicapten en actief in vrouwenorganisaties van het CDA. Voor die partij zat zij ook in de Haarlemse gemeenteraad. Kwam op bijna 68-jarige leeftijd in de Kamer en hield zich onder meer bezig met het gehandicaptenbeleid, welzijn en pensioenen. Het zwaartepunt van haar activiteiten lag echter bij haar voorzitterschap van de themacommissie ouderenbeleid. Had goede contacten met organisaties en mensen in 'het veld'.

CDA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

1.

First names

Nicolina Wilhelmina (Niny)

2.

Personal data

Changes in name or title
N.W. van der Horst

Place and date of birth
Utrecht, 16 July 1934

Place and date of death
Haarlem, 22 May 2017

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1980

4.

Main functions and occupations

  • directeur zorginstelling voor mensen met een lichamelijke handicap, from 1980 until 1994
  • lid gemeenteraad van Haarlem, from 12 April 1994 until 1 April 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 30 November 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid bestuur Jeugdsportfonds Haarlem
  • lid diverse sociaal-maatschappelijke organisaties

Derived functions
  • voorzitter themacommissie Ouderenbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from September 2003 until 30 November 2006
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from April 2004 until 30 November 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met ouderenbeleid, volksgezondheid en welzijn

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.