G.P.J. (Ger) Koopmans - EU monitor

EU monitor
Thursday, June 4, 2020
calendar

G.P.J. (Ger) Koopmans

foto G.P.J. (Ger) Koopmans vergrootglas
Source: Parlement.com.

Welgemoed en actief Tweede Kamerlid en bestuurder van het CDA, afkomstig uit een Noord-Limburgse boerenfamilie. Hij was zelf eveneens boer (zelfstandig melkveehouder) en mede-eigenaar van een winkel in antiek en interieurartikelen in Velden. Zijn bestuurlijke loopbaan begon als wethouder van Arcen en Velden. In de Tweede Kamer hield hij zich onder andere bezig met landbouw, milieu en binnenlandse zaken en was hij woordvoerder infrastructuur en verkeer. Voorts was hij voorzitter van de tijdelijke commissie arbeidsmigratie i en in 2006-2007 van de vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Na zijn Kamerlidmaatschap waarnemend burgemeester in Stein en sinds juni 2014 lid van Gedeputeerde Staten in Limburg.

CDA
in de periode 2002-2012: lid Tweede Kamer

1.

First names

Gerardus Peter Jan (Ger)

2.

Personal data

Place and date of birth
Velden (gem. Arcen en Velden, Lb.), 14 August 1962

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl) (vanaf omstreeks 1984)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 20 September 2012
  • lid Provinciale Staten van Limburg, from 26 March 2015 until 29 April 2015
  • lid Provinciale Staten van Limburg, from 28 March 2019 until 8 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • president Oud-Limburgse Schutters
  • voorzitter jury "Sjerp van Oranje" te Blerick

Previous (2/34)
  • informateur college van Gedeputeerde Staten van Limburg, March 2015
  • formateur college van Gedeputeerde Staten van Limburg, from May 2019 until June 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 December 2006 until 10 November 2010
  • voorzitter Tijdelijke Commissie 'Lessen uit recente arbeidsmigratie' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 6 April 2011 until 18 April 2012

Honorary positions (2/12)
  • lid Comité van Aanbeveling van de Partner Toemooien VVV-Venlo
  • lid Comité van Aanbeveling Emmaus Feniks

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/6)
  • Bracht in 2008 de initiatiefnota 'Stilstaan bij parkeren. Aanbevelingen om de groeiende parkeerproblematiek aan te pakken' uit (31.529)
  • Bracht in 2008 samen met Ernst Cramer (CU) een initiatiefnota uit over het grensoverschrijdend regionaal personentreinverkeer ('Grenzeloos Genoeg(en)?') (31.553)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn vader was boer

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.