Mr.Drs. C.H.J. (Cees) van Leeuwen

foto Mr.Drs. C.H.J. (Cees) van Leeuwen
bron: RVD
Source: Parlement.com.

Cees van Leeuwen (1951) was van 22 juli 2002 tot 27 mei 2003 namens de LPF staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Hij was advocaat, gespecialiseerd in arbeidsrecht en entertainmentrecht. Was basgitarist bij rockband Kayak en is nu onder meer juridisch adviseur van zangeres Anouk. Heeft sinds 2009 in Amsterdam een bedrijf op het gebied van werving en selectie van personeel.

LPF
in de periode 2002-2003: staatssecretaris

1.

First names

Cornelis Hubertus Johannes (Cees)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 29 April 1951

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), until 2005
  • PvdA (Partij van de Arbeid), from February 2005

4.

Main functions and occupations

  • staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (belast met cultureel erfgoed, kunsten, media, letteren, internationaal cultuurbeleid en ICT/kennisnet), from 22 July 2002 until 27 May 2003
  • advocaat en mediator in bedrijfsconflicten, advocatenkantoor CMS Derks Star Busmann te 's-Gravenhage, from March 2008 until June 2009
  • executive searcher en partner "Van Leeuwen Associates" (werving en bemiddeling) te Amsterdam, from June 2009

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • voorzitter NVMP (Nederlandse Vereniging Verwijdering Metalektroproducten) te Zoetermeer
  • juridisch adviseur diverse bedrijven, alsmede van zangeres Anouk

Previous (2/4)
  • hoofdredacteur "Fiscaal Juridisch Memo"
  • hoofdredacteur "Praktijkboek Artiest en Recht"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Policy-making activities as minister
  • Benoemde in 2003 H.J.E. Bruins Slot tot voorzitter van de Publieke Omroep
  • Nam in juni 2003 met staatssecretaris Wijn een besluit over de verdeling van radiofrequenties voor commerciĆ«le radiozenders. De verdeling geschiedde op basis van een advies van een onafhankelijke commissie. Anders dan oorspronkelijk de bedoeling was, werd afgezien van een veiling van frequenties.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd vaak verward met een naamgenoot, die ook in de muziekindustrie werkzaam was (als manager van popgroepen en van zangeres Anouk).
  • Was in 2002 bij de LPF betrokken als crisismanager
  • Voerde als staatssecretaris in de Tweede Kamer slechts zelden het woord, onder meer over ICT in het onderwijs en over radiofrequenties
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.