B.J. (Bas Jan) van Bochove

foto B.J. (Bas Jan) van Bochove
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Nauwgezet, uit het onderwijs afkomstig CDA-Tweede Kamerlid. Hij was dat in de periode 2002-2012 met een onderbreking in 2010. Woordvoerder volkshuisvestingsbeleid en Koninkrijksrelaties, lid van de parlementaire onderzoekscommissies onderwijsvernieuwingen i en huurprijzen i. In de periode 2009-2012 voorzitter van de vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Werd, na leraar te zijn geweest, in 1990 wethouder in Lelystad en bleef dat twaalf jaar. Na zijn Kamerlidmaatschap burgemeester van Weesp. Dat is hij sinds april 2014.

CDA
in de periode 2002-2012: lid Tweede Kamer

1.

First names

Bastiaan Jan (Bas Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ermelo, 3 October 1950

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1973 until 1974
  • Gemeentebelang Ermelo, from 1973 until 1975 (lokale lijst)
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from June 1977

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (onder andere van volkshuisvesting, milieu, gezondheidszorg, nutsbedrijven en maatschappelijke zorg) van Lelystad, from 1 May 1990 until 12 April 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 17 June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 October 2010 until 20 September 2012
  • directeur/eigenaar "Van Bochove advies en management", from 2012
  • waarnemend burgemeester van Weesp, from 1 April 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter College van Deskundigen Openbare Ruimte
  • voorzitter Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Lelystad

Previous (2/21)
  • voorzitter Raad van Commissarissen woningcorporatie "Centrada" te Lelystad
  • voorzitter Raad van Commissarissen Stichting Havensteder te Rotterdam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • voorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 November 2010 until 20 September 2012
  • lid tijdelijke commissie Huizenprijzen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 March 2012 until 20 September 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Een tante van hem, C. Vossen-Luiting, was gemeenteraadslid in Wassenaar (1982-1986)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.