Dr. C. (Cees) de Galan

foto Dr. C. (Cees) de Galan
Source: Parlement.com.

Amsterdamse PvdA-econoom die in 1981 samen met zijn Leidse collega Halberstadt een kabinetscrisis oploste. Was begin jaren zestig directeur van het wetenschappelijk bureau van de PvdA en in 1971 minister van Economische Zaken in het schaduwkabinet van 'de linkse drie'.

in de periode 1981: directeur wetenschappelijk instituut partij, (in)formateur

1.

First name

Cornelis (Cees)

2.

Personal data

Place and date of birth
Zaandam, 2 May 1932

Place and date of death
Groningen, 9 August 1987

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lector economie, Rijksuniversiteit Groningen, from 1 October 1967 until September 1970
  • hoogleraar economie, Rijksuniversiteit Groningen, from September 1970 until 1 October 1982
  • voorzitter Verzekeringskamer, from 1 October 1982 until 9 August 1987

cabinet formation
  • informateur, from 16 October 1981 until 4 November 1981 (met V. Halberstadt)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • kroonlid SER (Sociaal-Economische Raad), from 1 April 1972 until 9 August 1987
  • voorzitter Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt in Drenthe

Derived functions
  • voorzitter commissie sociale verzekeringen, SER
  • voorzitter geschillencommissie CAO-beroepsgoederenvervoer, SER

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

als (in)formateur
  • Kreeg samen met prof. V. Halberstadt op 17 oktober 1981 het verzoek een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om de problemen binnen het kabinet op te lossen, uitgaande van het regeerakkoord en van de huidige sociaal-economische-financiĆ«le toestand. Bracht hierover op 4 november 1981 verslag uit.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in april 1971 in het alternatieve kabinet-Den Uyl/Van Mierlo/Aarden minister van Economische Zaken

Private life
  • Promoveerde bij Prof. C. Goedhart
  • Zijn vader was onderwijzer

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.