Mr. R.J.J.M. (Ralph) Pans

foto Mr. R.J.J.M. (Ralph) Pans
Source: Parlement.com.

Uit de kring van het wetenschappelijk bureau van de PvdA afkomstige bestuurder, die na wethouder in Zaanstad te zijn geweest burgemeester werd en daarna secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. In 2002 werd hij voorzitter van de directie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Maakte nu als staatsraad deel uit van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State.

in de periode 1998-2002: staatsraad, secretaris-generaal

1.

First names

Raphael Joseph Jean Marie (Ralph)

2.

Personal data

Place and date of birth
Maastricht, 2 January 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • burgemeester van Rosmalen, from 23 April 1990 until 16 February 1994
  • burgemeester van Almere, from 16 February 1994 until 15 April 1998
  • secretaris-generaal ministerie van Verkeer en Waterstaat, from 15 April 1998 until 1 October 2002
  • voorzitter directieraad VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), from 1 October 2002 until 1 March 2013
  • staatsraad Afdeling bestuursrechtspraak (Raad van State), from 1 March 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter Raad van Toezicht Almeerse Scholengroep
  • voorzitter Raad van Advies Golfclub Almeerderhout

Previous (2/11)
  • voorzitter Lelystad Next Level Tafel
  • voorzitter (tijdelijke) due diligence commissie landelijke meldkamerorganisatie

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 2007 in een raadgevend referendum kandidaat voor het burgemeesterschap van Utrecht. Legde het af tegen zijn partijgenoot Wolfsen.
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.