Mr. H.W. (Hugo) Bloemers

foto Mr. H.W. (Hugo) Bloemers
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Burgemeesterszoon die zelf ook 23 jaar burgemeester was voor hij in 1957 Commissaris van de Koningin van Gelderland werd. Trof op het Provinciehuis in Arnhem een college van zeer verdienstelijke gedeputeerden, dat hem de eerste jaren zo veel mogelijk buiten de zaken hield. Fungeerde in de statenvergadering als een technisch voorzitter, die niet aan de discussies deelnam. Vond de profielschets voor burgemeesters schijnheilig en was tegen het meepraten van de gemeenteraad over burgemeesterkandidaten. Beschouwelijk ingesteld partijloze liberaal met veel belangstelling voor de natuurbescherming.

in de periode 1957-1973: Commissaris van de Koning(in)

1.

First names

Hugo Willibrord (Hugo)

2.

Personal data

Place and date of birth
Borculo, 2 May 1908

Place and date of death
Bilthoven (gem. De Bilt), 24 June 2001

3.

Party/Movement

Party/Movement
liberaal (partijloos)

4.

Main functions and occupations

  • advocaat en procureur te Amsterdam, from 1932 until 1 March 1934
  • burgemeester van Roden, from 1 March 1934 until 15 March 1941
  • burgemeester van Assen, from 15 March 1941 until 1 July 1942 (ontslagen door de Duitsers)
  • burgemeester van Roden, from 20 June 1945 until 20 June 1946
  • burgemeester van Deventer, from 20 June 1946 until 1 April 1957
  • Commissaris van de Koningin in Gelderland, from 1 April 1957 until 1 June 1973 (benoemd bij K.B. van 6 maart 1957)

5.

Other positions

  • vicevoorzitter IndustriĆ«le raad voor de kernenergie, around 1973
  • voorzitter Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB, from 1 October 1977 until 1980

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Nam in 1973 bij een criminele gijzeling in de gemeente Deil zonder overleg de operationele leiding over van de bevoegde burgemeester.

Private life
  • Was actief in de illegaliteit
  • Zijn vader was burgemeester van respectievelijk Willemstad (1905-1908), Borculo (1908-1915), Rheden (1917-1931), Groningen (1931-1934) en Arnhem (1934-1945)

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.