Prof.Dr. H. (Hans) Franken

foto Prof.Dr. H. (Hans) Franken
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Christendemocratische jurist, die zowel vier jaar zitting had in de Raad van State i als elf jaar lid was van de Eerste Kamer. Hij is (emeritus) hoogleraar informatierecht aan de Universiteit Leiden en was daar eerder hoogleraar inleiding tot rechtswetenschap. Begon zijn loopbaan als advocaat en was vervolgens rechter. In de Eerste Kamer onder meer woordvoerder justitie en buitenlandse zaken en tweede ondervoorzitter van de Kamer. Gezaghebbend senator op het gebied van informatierecht, bescherming van de persoonlijke levenssfeer en ICT. Scherpzinnige jurist, die vanwege zijn praktijkervaring goed op zijn plek was in de Senaat en die niet aarzelde tegengas te geven als privacyschendingen dreigden.

CDA
in de periode 1983-2015: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

1.

First name

Hendrik (Hans)

2.

Personal data

Place and date of birth
Haarlem, 17 September 1936

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • hoogleraar inleiding tot rechtswetenschap, Erasmus Universiteit Rotterdam, from 1 October 1974 until 1 January 1978 (benoemd in juli 1974)
  • hoogleraar inleiding tot rechtswetenschap, Rijksuniversiteit Leiden, from 1 January 1978 until 1 September 1983 (benoemd in december 1977)
  • lid Raad van State, from 1 September 1983 until 1 March 1987 (benoemd bij K.B. van 22 maart 1983)
  • hoogleraar Encyclopedie van de rechtswetenschap en informatica en recht, (Rijks)universiteit Leiden, from 1 March 1987 until 1 September 2001
  • (honorair) hoogleraar informatierecht, Universiteit Leiden, from 1 September 2001 (onbezoldigd)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 28 September 2004 until 9 June 2015
  • fungerend voorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 18 June 2013 until 2 July 2013 (nadat G.J. de Graaf niet langer actief was als voorzitter)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid redactieraad Tijdschrift voor Privacy en Informatie
  • Lid Raad van Advies Stichting Privacy First

Previous (2/40)
  • lid Commissie van Toezicht Stichting Integriteit Bouwbedrijven
  • lid Raad van Advies Nederlands Arbitrage Instituut

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/5)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 5 July 2011 until 9 June 2015
  • lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 5 July 2011 until 9 June 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in juli 2013 kandidaat voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer, maar werd in derde ronde verslagen door Ankie Broekers-Knol (VVD). Hij kreeg 30 stemmen, terwijl mevrouw Broekers er 41 verwierf.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.