Dr. P.J.G. (Jos) Kapteijn - EU monitor

EU monitor
Saturday, February 22, 2020
calendar
foto Dr. P.J.G. (Jos) Kapteijn vergrootglas
bron: Fotoarchief UvA
Source: Parlement.com.

Internationaal georiŽnteerde jurist, die bijna veertien jaar lid van de Raad van State†i was en daarna rechter in het Europees Hof van Justitie. Promoveerde cum laude op een proefschrift over de EGKS en was, na een korte ambtelijke periode bij Buitenlandse Zaken, hoogleraar recht der internationale organisaties in Utrecht en (korte tijd) in Leiden. Deskundige op het gebied van Europees recht, volkenrecht en mensenrechten. Was als zodanig ook betrokken bij nieuwe staatkundige verhoudingen binnen het Koninkrijk en de status aparte voor Aruba. Zoon van een PvdA-senator.

in de periode 1976-2000: lid Raad van State, rechter Europees Hof van Justitie

1.

First names

Paul Joan George (Jos)

2.

Personal data

Place and date of birth
Laren (N.H.), 31 January 1928

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • hoogleraar recht der internationale organisaties, Rijksuniversiteit Utrecht, from 1 October 1963 until 1 January 1975 (benoemd 22 augustus)
  • hoogleraar recht der internationale organisaties, Rijksuniversiteit Leiden, from 1 January 1975 until November 1976 (benoemd november 1974)
  • rechter Europees Hof van Justitie te Luxemburg, from 1 January 1990 until 6 October 2000
  • bijzonder hoogleraar Europese studies, faculteit der geesteswetenschappen (Ynso Scholten-leerstoel), Universiteit van Amsterdam, from 12 July 2000 until 1 September 2005 (vanwege de Europese Culturele Stichting)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous (2/10)
  • voorzitter Handvestcommissie, Stichting Informatiecentrum voor de gezondheidszorg
  • lid Commissie van Deskundigen inzake effectiviteit NCO, from 5 March 1992

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter afdeling Buitenlandse Zaken (Raad van State)
  • voorzitter afdeling Rechtspraak (Raad van State), from 1985 until 1 January 1990

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Als lid van de Koninkrijkswerkgroep bepleitte hij het zelfbeschikkingsrecht voor elk van de eilanden van de Nederlandse Antillen, die uiteindelijk vorm kreeg in de status aparte voor Aruba

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.