G. (Gert) Koffeman

foto G. (Gert) Koffeman
bron: Foto Nick Morelis
Source: Parlement.com.

CDA-Tweede Kamerlid dat voor hij die functie ging bekleden naam maakte als voorzitter van de Christelijke politiebond. Had daarvoor een loopbaan doorlopen bij de vervoersbond CNV. Als Kamerlid hadden vooral veiligheid (defensie en politie) en ambtenarenzaken (zowel burgerlijke als militaire ambtenaren) zijn belangstelling. Legde in 1991 tijdelijk zijn werkzaamheden neer vanwege een gerechtelijk onderzoek tegen hem, dat echter niet tot vervolging leidde. Zeer actief op kerkelijk en maatschappelijk terrein, onder meer als voorzitter van de Christelijke schippersbond (CBOB).

CDA
in de periode 1989-1994: lid Tweede Kamer

1.

First name

Geert (Gert)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hilversum, 14 March 1948

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 14 September 1989 until 17 May 1994
  • managing consultant "TSM Consult", from 2007
  • lid gemeenteraad van Oudewater, from 11 March 2010 until 29 March 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • vicevoorzitter Vereniging voor Kerkrentmeesterlijk Beheer in Nederland (VKB)

Previous (2/30)
  • voorzitter Nederlandse Rode Kruis, afdeling Stichts Weidegebied
  • vrijwillig chauffeur van de voedselbank in Oudewater

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder geïntegreerde veiligheid (civiele en militaire veiligheid) en bijzondere opsporingsdiensten van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich verder bezig met ambtenarenzaken, defensiepersoneel, politiebeleid en handhaving milieuwetgeving.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Schortte in september 1991 zijn werkzaamheden als Kamerlid op, omdat bij een gerechtelijk vooronderzoek bij zijn vroegere werkgever het vermoeden was ontstaan dat hij nog tijdens zijn lidmaatschap inkomsten had ontvangen van de ACP. Tegen hem werd in december 1991 strafrechtelijke vervolging ingesteld. Op 17 maart 1992 werd hij door de Utrechtse rechtbank vrijgesproken, waarna hij zijn Kamerwerk hervatte.

Campaign trail
  • Was in 1994 nummer 41 op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen en werd niet herkozen
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.