Drs. M.Y. (Marijke) Linthorst

foto Drs. M.Y. (Marijke) Linthorst
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Zelfbewuste en ontspannen optredende PvdA-senator met onder meer grote belangstelling voor de ontwikkelingen op de Antillen. Was voor zij in 1995 Eerste Kamerlid werd onder meer zelfstandig onderzoeker op het terrein van sociale en bestuurlijke vernieuwing. Was tevens raadslid in Abcoude. Werd in 1999 niet herkozen en hield zich daarna bezig met grotestedelijke problemen in Rotterdam. Keerde in 2003 voor nog eens twaalf jaar terug in de Senaat. Aanvankelijk sprak zij vooral over ruimtelijke ordening en later was zij woordvoerster onderwijs. In 2007-2015 voorzitter van de commissie voor Koninkrijksrelaties en in 2013-2015 eerste ondervoorzitter van de Eerste Kamer.

PvdA
in de periode 1995-2015: lid Eerste Kamer

1.

First names

Maria Ynskje (Marijke)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 16 February 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 June 1995 until 8 June 1999
  • rapporteur van de Taakgroep Sociale Infrastructuur in Rotterdam (advisering over het sociale beleid in Rotterdam), from April 2000 until April 2002
  • extern adviseur van de gemeente Amsterdam (advisering over betere samenwerking tussen stad en stadsdelen bij de uitvoering van het Bestuursakkoord), from March 2003 until June 2007
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003 until 9 June 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/15)
  • lid Raad van Toezicht zorginstelling "Careyn"
  • voorzitter Raad van Toezicht JBRA (Jeugdbescherming Amsterdam)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (in 2007-2011: Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse Zaken) (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 19 June 2007 until 9 June 2015
  • eerste ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 July 2013 until 9 June 2015

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer in de periode 1995-1999 vooral bezig met ruimtelijke ordening

Dissenting voting behaviour (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • In 1999 werd zijn niet herkozen, omdat in Gelderland een PvdA-kandidaat met voorkeurstemmen een zetel haalde
  • Was in juli 2013 kandidaat voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer. Viel na de tweede ronde echter af.

Private life
Haar echtgenoot is universitair docent

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.