Ir. N.G. (Niek) Ketting

foto Ir. N.G. (Niek) Ketting
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Intelligente analyticus met grote kennis van de energiesector die twaalf jaar Eerste Kamerlid voor de VVD was. Vervulde diverse functies bij energiemaatschappijen en in het bedrijfsleven. Zo was hij directeur van het Gemeentelijk Energiebedrijf in Amsterdam en voorzitter van de directie van de Samenwerkende Electriciteits Produktiebedrijven. Hield zich in de Senaat vooral bezig met milieubeheer, economische zaken en financiƫn. Stond bekend als een scherp, vasthoudend, en af en toe wat 'lastig' politicus, die echter ook over de nodige humor beschikte.

VVD
in de periode 1995-2007: lid Eerste Kamer

1.

First names

Nicolaas Guus (Niek)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 24 October 1938

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1970

4.

Main functions and occupations

  • voorzitter directie N.V. SEP (Samenwerkende Elektriciteitsproductiebedrijven), from 1985 until 1 January 1998
  • president "Eurelectric" (verbond van de pan-europese elektriciteitsindustrie), from 22 June 1994 until 18 June 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 June 1995 until 12 June 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Netherlands Academy of Technology and Innovation (voorheen Nederlands Forum voor Techniek en Wetenschap), from 1 January 1993

Previous (2/30)
  • lid bestuur Stichting Behuizing Anne Frank Stichting, from 2010 until 2018
  • lid bestuur Stichting Vrienden Anne Frank Stichting, from 2010 until 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 11 March 1997 until 12 June 2007

Honorary positions (2/3)
  • honorary member Clean Air Foundation te Warschau, from 23 October 1991
  • honorary president Eurelectric, from 1998

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Werd in 2003 dankzij voorkeurstemmen herkozen

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.