H. (Henk) Hofstede

foto H. (Henk) Hofstede
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Vertegenwoordiger van de christelijke vakbeweging, die acht jaar voor het CDA in de Eerste Kamer zat. Afkomstig uit de streek rond Kampen en daar aanvankelijk werkzaam in de tuinbouw. Begon zijn vakbondsloopbaan bij de Nederlandse Christelijke Agrarische Bond (NCAB) en klom, als selfmade man, bij het CNV via de functies van secrertaris en tweede voorzitter op tot voorzitter. In de Eerste Kamer was hij een sociaal bewogen woordvoerder sociale zaken die ook regelmatig het woord voerde over economische zaken, ontwikkelingssamenwerking en beroepsonderwijs.

CDA
in de periode 1995-2003: lid Eerste Kamer

1.

First name

Hendrik (Henk)

2.

Personal data

Place and date of birth
IJsselmuiden, 19 September 1937

Place and date of death
Vianen (gem. Vijfheerenlanden), 25 January 2020

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), from 1958 until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • tweede voorzitter CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), from 1981 until 27 September 1986
  • voorzitter CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), from 27 September 1986 until 1 July 1992
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 June 1995 until 10 June 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Raad van Advies UWV (Uitvoeringsinstituut werknemersverzekeringen), from July 2003 until 2009
  • voorzitter van het College van Kerkrentmeesters Grote kerk Vianen, from 2008 until 2016

Derived functions
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 27 June 1995 until 10 June 2003

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met sociale zaken, economische zaken en ontwikkelingssamenwerking en daarnaast met onderwijs en defensie(personeel)
  • Interpelleerde op 26 maart 2002 staatssecretaris Ybema over een toegezegde wijziging van de Waarborgwet (inzake het merken van goederen)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Zijn grootvader van vaderszijde was lid van de gemeenteraad van Wilsum, later IJsselmuiden (25 jaar, voor de ARP)
  • Zijn grootvader van moederszijde was lid van de gemeenteraad van Wilsum, later IJsselmuiden (25 jaar, voor Gemeentebelangen)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.