Mr. R.A.E. (Robert) de Haze Winkelman

foto Mr. R.A.E. (Robert) de Haze Winkelman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Strijdlustig Eerste Kamerlid. Was actief in de JOVD en zeven jaar voorzitter van de Kamercentrale Den Haag van de VVD. Na belastinginspecteur te zijn geweest, werd hij directeur van de Vereniging van Effectenbezitters. Tevens Statenlid in Zuid-Holland. Als Kamerlid hield hij zich onder meer met fiscale zaken bezig.

VVD
in de periode 1995-1999: lid Eerste Kamer

1.

First names

Robert Alexander Emile (Robert)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 14 January 1954

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1973 until 13 December 2011
  • FvD (Forum voor Democratie), from November 2016 until February 2018 (geroyeerd)
  • FvD (Forum voor Democratie), from May 2019

4.

Main functions and occupations

  • directeur Vereniging van Effectenbezitters, from 1 January 1987 until 1 January 1996
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, from 28 April 1987 until 13 April 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 June 1995 until 8 June 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/6)
  • lid dagelijks bestuur Vereniging van Effectenbezitters
  • penningmeester Vereniging van eigenaars Kijkduinpark te 's-Gravenhage

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder belastingen en sociale zaken (arbeidswetgeving)

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Zegde in 2011 zijn lidmaatschap van de VVD op vanwege het afwijzen van het voorstel over het verbod op onverdoofd ritueel slachten door de VVD-Senaatsfractie

Private life
Zijn echtgenote was Statenlid voor de VVD in Zuid-Holland

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.