Dr. K. (Kars) Veling - EU monitor

EU monitor
Saturday, May 30, 2020
calendar

Dr. K. (Kars) Veling

foto Dr. K. (Kars) Veling vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Bescheiden, aimabele en gewaardeerde senator van het GPV en later van de ChristenUnie, waarvan hij in 2002 ook de eerste lijsttrekker werd. Als docent, rector en hoogleraar goed ingevoerd in het onderwijs. Was geïnteresseerd in toepassing van ICT, zowel in het onderwijs als op andere terreinen. Raakte na voor zijn partij teleurstellend verlopen Tweede Kamerverkiezingen i oververmoeid. Toen hij niet opnieuw gekandideerd werd, trok hij zich terug uit de politiek en keerde hij terug naar het onderwijs. Was in 2011-2016 directeur van het Huis voor democratie en rechtsstaat (ProDemos).

GPV, ChristenUnie
in de periode 1991-2002: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First name

Kars (Kars)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groningen, 30 June 1948

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • GPV (Gereformeerd Politiek Verbond) (sinds omstreeks 1970)
  • ChristenUnie, from 2000

National political party
  • fractie-GPV/RPF, from 8 June 1999 until 27 March 2001
  • fractie-ChristenUnie, from 27 March 2001 until 15 May 2002

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 1991 until 15 May 2002
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) GPV Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 1991 until 8 June 1999
  • fractievoorzitter ChristenUnie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 16 May 2002 until 12 November 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 12 November 2002
  • rector "Johan de Witt College" te 's-Gravenhage, from 1 June 2003 until 1 April 2011
  • directeur "Huis voor democratie en rechtsstaat" (ProDemos) te 's-Gravenhage, from 1 April 2011 until 1 July 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Algemeen Bestuurscollege Koninklijke Bibliotheken, from 2016
  • voorzitter curatorium Prinsjesfestival, from 2017

Previous (2/12)
  • voorzitter Vereniging Openbare Bibliotheken, from 2011 until 2015
  • voorzitter Commissie onderzoek Wet financiering politieke partijen, from April 2017 until February 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer met diverse onderwerpen bezig, maar was vooral gespecialiseerd in onderwijs, cultuur (media), Europa en sociale zaken

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was vanaf september 2002 uitgeschakeld door vermoeidheidsklachten. Sindsdien trad L.C. van Dijke (tot november 2002) op als waarnemend fractievoorzitter.
  • In oktober 2002 liet zijn partij weten hem dat hij bij de verkiezingen van 2002 niet opnieuw lijsttrekker zou zijn, omdat de achterban hem als onvoldoende inspirerende aanvoerder beschouwde.

Private life
Zijn echtgenote was onderwijzeres

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.