M. (Meine) Pit

foto M. (Meine) Pit
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Gelders Eerste Kamerlid voor de PvdA, die in 1995 dankzij voorkeurstemmen zijn zetel behield. Voormalige vakbondsbestuurder, personeelschef en directeur van een begeleidingsinstituut voor ondernemingsraden. In de Eerste Kamer woordvoerder economische zaken en landbouw. Stemde als enige van zijn fractie tegen de Betuwelijn.

PvdA
in de periode 1987-1999: lid Eerste Kamer

1.

First name

Meine (Meine)

2.

Personal data

Place and date of birth
Steenwijkerwold, 9 November 1931

Place and date of death
Woudrichem, 1 February 2014

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 1955

4.

Main functions and occupations

  • directeur GBIO (Gemeenschappelijk Begeleidingsinstituut Ondernemingsraden), from May 1975 until 1 July 1991
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, from January 1976 until 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 23 June 1987 until 11 June 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 28 September 1993 until 8 June 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter RBA (Regionaal Bestuur voor Arbeidsvoorziening) Arnhem/Oost-Gelderland, from 1 October 1990 until 1 April 1996
  • voorzitter bestuur Stichting Reclassering, arrondissement Arnhem

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder economische zaken en landbouw van de PvdA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met sociale zaken (medezeggenschap).

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Werd in 1995 dankzij negen voorkeurstemmen van Gelderse statenleden herkozen en aanvaardde tegen de zin van de PvdA-top zijn benoeming

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.