F. (Fenna) Bolding

foto F. (Fenna) Bolding
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Jong CPN- en GroenLinks-Eerste Kamerlid; bij haar binnenkomst de tot dan jongste parlementariƫr in de geschiedenis. Hield zich in de Eerste Kamer bezig met uiteenlopende onderwerpen. Leidde in de periode 1990-1991 de eerste (gezamenlijke) GroenLinks-senaatsfractie. Voor het Kamerlidmaatschap ambtenaar bij de Sociale Dienst van Lelystad en later werkzaam bij de provincie Flevoland. Werd in de periode dat zij Kamerlid was moeder. Vriendelijke, maar met directheid optredende politica.

CPN, GroenLinks
in de periode 1986-1995: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First name

Femmigje (Fenna)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hooghalen (gem. Beilen), 18 September 1958

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CPN (Communistische Partij van Nederland), until 15 June 1991
  • GroenLinks, from 20 June 1989

National political party
fractie GroenLinks, from 13 February 1990 until 11 June 1991

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 1986 until 13 June 1995
  • fractievoorzitter CPN Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 23 June 1987 until 12 February 1990
  • fractievoorzitter GroenLinks Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 February 1990 until June 1991
  • consultant "Arrow Consultants", from 1998 until 2010
  • consultant onderzoeks- en adviesbureau CMO Stamm, from 2010 (in de provincies Groningen en Drenthe)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, from November 1991 until 1995
  • lid Emancipatiecommissie, gemeente Lelystad, from 1991 until 1992

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer met name bezig met buitenlandse zaken, justitie, sociale zaken en Antilliaanse zaken

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was van november 1994 tot en maart 1995 afwezig in verband met zwangerschap en bevalling. Beviel op 14 december 1994 (als eerste Eerste Kamerlid) van een zoon.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.