Drs. N. (Len) Rempt-Halmmans de Jongh

foto Drs. N. (Len) Rempt-Halmmans de Jongh
bron: VVD
Source: Parlement.com.

Wassenaarse econome die na verblijf in Nigeria en Iran en na diverse functies in de VVD te hebben bekleed in de Tweede Kamer kwam. Was eerder ook voorzitter van de Nederlandse Vrouwenraad. Zette zich in voor de rechten van vrouwen, homo's en consumenten. Was verder woordvoerder energiezaken. Nam als enige plaatsvervangend lid deel aan de werkzaamheden van de enquêtecommissie RSV i. Goedlachs en geestig Kamerlid, dat soms met volks taalgebruik haar keurige Wassenaarse afkomst probeerde te maskeren en die op sommige terreinen verrassend progressief-liberale opvattingen had.

VVD
in de periode 1979-1994: lid Tweede Kamer

1.

First name

Nellie (Len)

2.

Personal data

Changes in name or title
N. Halmmans de Jongh

Place and date of birth
Utrecht, 11 August 1927

Place and date of death
Huizen (N.H.), 23 April 2013

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1965

4.

Main functions and occupations

  • medewerker voorzitter Produktschap van Vis en Visprodukten, from 1953 until 1957
  • ambteloos, from 1957 until 1979
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 September 1979 until 10 June 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 May 1982 until 3 June 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 July 1986 until 14 September 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 25 September 1990 until 17 May 1994

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • vicevoorzitter Oud-ledenorganisatie Tweede Kamer
  • lid redactie "Nestor" (oud-leden Tweede Kamer)

Derived functions
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor deregulering van overheidsregelingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 8 December 1983 until June 1986
  • voorzitter vaste commissie voor het Emancipatiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 9 September 1986 until 14 September 1989

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met emancipatie, energiebeleid, consumentenzaken, milieubeheer, sociale zaken (arbeidsmarkt, arbeidsomstandigheden) en antidiscriminatiewetgeving
  • Diende in 1992 met haar fractiegenoten Frits Bolkestein en Robin Linschoten een initiatiefwetsvoorstel in inzake het afschaffen van het verplichte SER-advies. Dit voorstel werd in 1993 door de Tweede Kamer verworpen. (22.878)

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Kwam (net als haar fractiegenoot Benk Korthals) als plaatsvervangend lid van de RSV-enquêtecommissie in conflict met haar fractiegenoot Joekes, die weigerde de fractietop te betrekken bij de formulering van concept-conclusies van de commissie.
  • Was vanaf eind 1991 tot maart 1992 afwezig vanwege ziekte

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.