F. (Fred) Borgman

foto F. (Fred) Borgman
bron: Foto Nick Morelis
Source: Parlement.com.

Jonggestorven CDA-politicus van AR-huize, die zich in de CDA-Tweede Kamerfractie aansloot bij de loyalisten die zich tijdens het kabinet-Van Agt/Wiegel i van tijd tot tijd vooral op het gebied van buitenlands beleid en defensie tegen het kabinetsbeleid keerden. Woordvoerder volksgezondheid en levensvraagstukken en vier jaar secretaris van de Kamerfractie. Tegenstander van een euthanasieregeling. Was voor hij Tweede Kamerlid werkzaam in de bloemensector en secretaris van de Christelijke kruideniersbond. Verder was hij voorzitter van de ARJOS i. Werd later gemeentebestuurder in Aalsmeer en na zijn Kamerlidmaatschap burgemeester van Nijkerk.

CDA
in de periode 1978-1990: lid Tweede Kamer

1.

First name

Freddie (Fred)

2.

Personal data

Place and date of birth
Aalsmeer, 16 December 1946

Place and date of death
Amersfoort, 11 May 1996

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), from 1964 until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • algemeen secretaris CKB (Christelijke Kruideniersbond), from August 1972 until February 1975
  • wethouder (van onderwijs, economische en sociale zaken) van Aalsmeer, from 3 September 1974 until 1 April 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 April 1978 until 10 June 1981
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 9 September 1981 until 16 September 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 November 1982 until 16 March 1990
  • burgemeester van Nijkerk, from 16 March 1990 until 1 December 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Raad van Commissarissen Beleggingsmaatschappij "Borko" B.V. te Aalsmeer, from December 1983 and still in January 1990
  • voorzitter bezwarencommissie ambtenaren, gemeente Aalsmeer, from January 1986 and still in January 1990

Derived functions (2/3)
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 June 1986 until 14 September 1989
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 September 1989 until 16 March 1990 (derde ondervoorzitter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volksgezondheid, defensiepersoneel en gehandicaptenbeleid. Was woordvoerder bij de behandeling van wetsvoorstellen inzake euthanasie.

Dissenting voting behaviour (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 1975 voorstander van vorming van het CDA op Bijbelse grondslagen. Een door hem ingediend amendement waarin van CDA-politici instemming met die normen werd verlangd, werd door het eerste CDA-congres echter verworpen.
  • Sympatiseerde met de CDA-loyalisten ten tijde van het kabinet-Van Agt I

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.