Drs. F.J.M. (Jos) Werner - EU monitor

EU monitor
Tuesday, October 15, 2019
calendar

Drs. F.J.M. (Jos) Werner

foto Drs. F.J.M. (Jos) Werner vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Prominent CDA-Eerste Kamerlid, fractievoorzitter en gezondheidsdeskundige. Kwam uit een groot gezin van een Nijmeegse tandarts. Was onder meer vicevoorzitter van het bestuur van het Amsterdams Medisch Centrum, voorzitter van de Raad van Bestuur van het Universitair Medisch Centrum 'Sint Radboud' in Nijmegen en kroonlid van de Ziekenfondsraad. Tot hij in 2003 fractievoorzitter werd, hield hij zich bezig met volksgezondheidsbeleid, onderwijs en volkshuisvesting. Scherp debater, die zich echter goed bewust was van de politieke speelruimte van de Senaat en van die van de CDA-senaatsfractie. Had een zakelijke benadering en zorgde er steeds voor dat er zaken waren te doen, met name met politiek bevriende bewindslieden.

CDA
in de periode 1995-2011: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Frans Joseph Marie (Jos)

2.

Personal data

Place and date of birth
Nijmegen, 23 January 1943

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • vicevoorzitter Raad van Bestuur, AMC (Academisch Medisch Centrum) te Amsterdam, from 1984 until October 1991
  • voorzitter Raad van Bestuur, Universitair Medisch Centrum (voorheen Academisch Ziekenhuis) "Sint Radboud" te Nijmegen, from October 1991 until 1 December 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 January 1995 until 7 June 2011
  • fractievoorzitter CDA Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 1 July 2003 until 7 June 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter bestuur SDa (Stichting Diergeneesmiddelen Autoriteit), from 2010

Previous (2/26)
  • voorzitter Raad van Toezicht Siza, zorg- en dienstverlening aan mensen met een handicap, until 2015
  • vicevoorzitter KNVG (Koepel van Nederlandse Verenigingen van Gepensioneerden), from 1 January 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 27 June 1995 until 8 June 1999
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 15 June 1999 until 10 June 2003

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Nam in 1988-1989 met Ernst Hirsch Ballin deel aan door Bram Peper gearrangeerde gesprekken deel over hernieuwde samenwerking tussen CDA en PvdA

Private life
  • Een oom van hem was burgemeester van Zeeland (1947-1957) en Sint-Oedenrode (1957-1977)
  • De tv-presentatrice Lucille Werner is een nichtje van hem

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.