E.G. (Liesbeth) Aiking-van Wageningen

foto E.G. (Liesbeth) Aiking-van Wageningen
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Voormalige adviseur van milieuminister Irene Vorrink i die in 1994 als Tweede Kamerlid voor het AOV werd gekozen. Koos in 1995 de zijde van Jet Nijpels i toen het tot een breuk in de AOV-fractie kwam. Was eerder actief in het CDA en speelde een belangrijke rol bij de oprichting van de Stichting Natuur en Milieu. In de Kamer woordvoerster op het gebied van justitie, landbouw, natuurbeheer en huisvesting. Maakte deel uit van de enquêtecommissie opsporingsmethoden (IRT) i.

AOV, groep-Nijpels (ex-AOV)
in de periode 1994-1998: lid Tweede Kamer

1.

First names

Elisabeth Gepke (Liesbeth)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 22 June 1928

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl)
  • AOV (Algemeen Ouderen Verbond), until 10 June 1995 (geroyeerd)
  • Senioren 2000, from 23 August 1995

National political party
groep-Nijpels (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 29 August 1995 until 19 May 1998

4.

Main functions and occupations

  • raadadviseur ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, from 1974 until 1976
  • coördinerend algemeen secretaris "Het Geldersch Landschap" en Stichting "Vrienden der Geldersche Kastelen" te Arnhem, from 1980 until 1991
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 19 May 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/4)
  • lid Raad van Bewindvoerders Internationale School voor Wijsbegeerte te Leusden, from 1970 until 1981
  • medeorganiserend lid (en deelnemer) voorbereidingsgroep voor bijeenkomsten onder de titel "Tussentijds bestek" (vraagstukken rond milieu en economische groei), from 1974 until 1979

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid parlementaire enquêtecommissie opsporingsmethoden (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 6 December 1994 until 1996

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was in de Tweede Kamer woordvoerster justitie, landbouw, natuurbeheer, milieubeheer en volkshuisvesting (vooral ouderenhuisvesting)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Nadat zij, met Jet Nijpels en Leo Boogaard, was geroyeerd als AOV-lid, beschouwden de fractieleden Van Wingerden en Verkerk, die 30 mei 1995 uit de AOV-fractie waren gezet, zich als rechtmatige AOV-fractie. Vanaf 29 augustus 1995 vormden Nijpels, Boogaard en zij de groep-Nijpels.

Private life
Was in de jaren zeventig betrokken bij de oprichting van de Stichting Natuur en Milieu (aanvankelijk geheten Stichting Centrum voor Milieuzorg)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.