D.J. (Dick) Stellingwerf

foto D.J. (Dick) Stellingwerf
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Leraar biologie en geschiedenis die acht jaar Tweede Kamerlid was, eerst voor de RPF en vervolgens voor de ChristenUnie. Gedegen, hardwerkend Kamerlid dat zich met name inzette voor natuur, milieu en dierenwelzijn. Naast landbouw en milieu waren ook verkeer en onderwijs onderwerpen waarmee hij zich als Kamerlid bezighield. In de periode voor hij Kamerlid werd wethouder van Ede. In 2008-2014 was hij burgemeester van Lemsterland.

RPF, ChristenUnie
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

1.

First names

Dirk Jacobus (Dick)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 23 May 1953

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • RPF (Reformatorische Politieke Federatie), from 1977 until 1 January 2004
  • ChristenUnie, from 22 January 2000

National political party
  • fractie-RPF/GPV, from 19 May 1998 until 13 March 2001
  • fractie-ChristenUnie, from 13 March 2001 until 23 May 2002

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 23 May 2002
  • lid gemeenteraad van Ede, from 16 March 2006 until 28 September 2006
  • burgemeester van Lemsterland, from 1 April 2008 until 1 January 2014 (gemeente opgeheven na vorming gemeente De Friese Meren)
  • waarnemend burgemeester van Schiermonnikoog, from 10 August 2015 until 26 September 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/3)
  • ambtenaar burgerlijke stand, gemeente Ede
  • lid bestuur "Bond tegen het vloeken"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
lid Comité van aanbeveling Reformatorische Maatschappelijke Unie, around April 1996

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw, natuurbeheer en visserij, onderwijs en verkeer en waterstaat
  • Interpelleerde op 14 januari 1998 minister Borst over het kloneren van mensen (25.835)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Hij woonde in de jaren zeventig zes jaar in Lemmer. Zijn vader was van Friese afkomst.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.