Mr. D.J.B. (Diana) de Wolff - EU monitor

EU monitor
Friday, October 18, 2019
calendar
foto Mr. D.J.B. (Diana) de Wolff vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Gedegen advocate, specialiste op het gebied van het arbeidsrecht, die acht jaar Eerste Kamerlid voor GroenLinks was. Gepromoveerd op een proefschrift over de arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. Werd in 2003 fractievoorzitter en voerde behalve over onderwerpen op het gebied van justitie en sociale zaken dan ook over uiteenlopende onderwerpen het woord. Pleitte voor een grotere nadruk op goede uitvoerbaarheid van wetgeving en op heldere regelgeving. Deed dat in zorgvuldig opgebouwde, heldere betogen.

GroenLinks
in de periode 1999-2007: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Diana Judith Benvenuta (Diana)

2.

Personal data

Place and date of birth
Heemstede, 24 October 1959

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks, from 1993

4.

Main functions and occupations

  • advocaat en procureur, Stadhouders Advocaten te Utrecht, from 1 October 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 8 June 1999 until 12 June 2007
  • fractievoorzitter GroenLinks Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003 until 12 June 2007
  • bijzonder hoogleraar advocatuur, Universiteit van Amsterdam, from 1 March 2017 (vanwege de Stichting Leerstoel Advocatuur)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/4)
  • lid algemene raad Nederlandse Orde van Advocaten, from 2008 until 2013
  • lid en plaatsvervangend voorzitter Landelijke Commissie Geschillen, WMS (Wet medezeggenschap op scholen), from March 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.