Drs. S. (Siem) Buijs

foto Drs. S. (Siem) Buijs
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Huisarts uit Goes, die achtenhalf jaar Tweede Kamerlid voor het CDA was. In de Kamer een vooraanstaand woordvoerder volksgezondheid, die zich daarnaast echter ook bezighield met visserijaangelegenheden, rampenbestrijding en kansspelen. Verder was hij enige jaren voorzitter van de commissie voor VROM i. Voor hij Kamerlid werd actief in vele organisaties op het gebied van de zorg en in de landelijke huisartsenvereniging. Speelde dankzij veel inhoudelijke kennis een belangrijke rol in debatten over onder meer het nieuwe zorgstelsel, de kosten van de gezondheidszorg, ambulancevervoer en het antirookbeleid.

CDA
in de periode 1998-2006: lid Tweede Kamer

1.

First name

Salomon (Siem)

2.

Personal data

Place and date of birth
Goes, 10 December 1944

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1985

4.

Main functions and occupations

  • huisarts te Goes, from 1 October 1972 until 1 May 1998
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, from 18 April 1995 until 15 May 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 19 May 1998 until 30 November 2006

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/30)
  • voorzitter stuurgroep duurzame jachthavens (Provincie Zeeland)
  • lid algemeen Bestuur IVO (Rotterdam, Verslavingszorg)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 October 2002 until 30 November 2006
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 26 June 2003 until 26 August 2003

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Diende in 2001 samen met Ank van Blerck-Woerdman (VVD), Rob Oudkerk (PvdA) en Bas an der Vlies (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in om de belemmering weg te nemen voor huisartsen om als apotheker op te treden. Dit voorstel werd in 2006 ingetrokken, nadat het doel via amendering van een regeringsvoorstel was bereikt. (28.158)
  • Maakte zich in 2004 in zijn fractie sterk voor het buiten de no-claimregeling houden van huisartsbezoek

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 2003 vrijgesproken door het Centraal Medisch Tuchtcollege voor de aanklacht van de organisatie Nico10, dat hij als huisarts pleit tegen een verbod op tabaksreclame en tegen de beperking van de verkoop van tabak en daarmee de tabakslobby zou steunen

Campaign trail
  • Was in 1998 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer drie op de CDA-kandidatenlijst
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de elfde (verkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst, maar werd niet gekozen omdat een lager geplaatste kandidaat met voorkeurstemmen werd gekozen

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.