F.H.A. Sabron

foto F.H.A. Sabron
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie
Source: Parlement.com.

Officier en krijgshistoricus, die opklom tot chef van de Generale Staf. Werd in 1908 minister van Oorlog in het rechtse kabinet-HeemskerkĀ i. Verbeterde de oefening van dienstplichtigen en kwam met plannen voor verbetering van de kustverdediging. Kon die echter niet voltooien, omdat hij vanwege gezondheidsredenen moest aftreden. Stond als officier en minister goed aangeschreven, maar was voor alles militair en sommigen beschouwden hem als nogal zelfingenomen.

partijloos
in de periode 1908-1909: minister

1.

First names

Frederik Henri Alexander

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 17 May 1849

Place and date of death
Utrecht, 3 May 1916

3.

Party/Movement

Party/Parties
partijloos

4.

Main functions and occupations

  • minister van Oorlog, from 12 February 1908 until 27 July 1909
  • chef van de Generale Staf, from 1 February 1910 until 1 July 1910 (ontslag op verzoek wegens zijn gezondheid)
  • gepensioneerd, from 1 July 1910 until 3 May 1916

Military rank (officer) (2/8)
  • generaal-majoor der infanterie, from 1 May 1904 until 1 October 1907
  • luitenant-generaal der infanterie b.d., from 1 October 1907 (titulair)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

adjudant in buitengewone dienst van H.M. de Koningin, from 1903 until 3 May 1916

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

Policy-making activities as minister (2/3)
  • Voerde de tweejaarlijkse opkomst van dienstplichtigen in
  • Verbeterde de procedures bij een eventuele mobilisatie

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Nam in juli 1909 als minister ontslag vanwege gezondheidsredenen. Had eerder, begin 1909, al zijn ontslag aangeboden en was enige tijd (van 4 februari tot en met 4 mei 1909) op non-actief.

Private life
Hij leed aan t.b.c.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.