C. van den Bussche

foto C. van den Bussche
bron: Persoonlijkheden
Source: Parlement.com.

Indische ambtenaar, die opklom tot vicepresident van de Raad van Nederlandsch-Indië. Daarvoor actief in de bosbouw in Nederlands-Indië en in Nederland directeur van een proefstation. Na zijn pensionering minister van Koloniën in het kortstondige vijfde kabinet-Colijn i. Was net als de meeste leden van dat kabinet lid van de Haagse sociëteit 'De Witte'.

partijloze liberaal
in de periode 1936-1939: minister, vicepresident Raad van Nederlands-Indië

1.

First name

Cornelis

2.

Personal data

Place and date of birth
Bergen op Zoom, 2 March 1884

Place and date of death
Arnhem, 23 September 1941

3.

Party/Movement

Party/Movement
conservatief-liberaal

4.

Main functions and occupations

  • lid Raad van Nederlandsch-Indië, from 1 March 1933 until 1 July 1936 (benoemd bij K.B. van 21 februari 1933)
  • vicepresident Raad van Nederlandsch-Indië, from 1 July 1936 until 1 November 1938
  • minister van Koloniën, from 25 July 1939 until 10 August 1939

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

lid College van Curatoren Landbouw-Hogeschool te Wageningen, from 1 October 1939 until 23 September 1941

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Private life
Zijn echtgenote was Duitse

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.