Drs. H. (Huib) Eversdijk

foto Drs. H. (Huib) Eversdijk
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Opgewekte, hartelijke Zeeuwse christendemocraat met vele functies in het maatschappelijk leven. Was aanvankelijk leraar aardrijkskunde en maatschappijleer. Kwam als CHU'er in 1977 in de CDA-fractie en werd woordvoerder verkeer en waterstaat en ruimtelijke ordening. Vervolgens fractiesecretaris en vicefractievoorzitter en ondervoorzitter van de Tweede Kamer. Leidde een onderzoekscommissie naar de visfraudeaffaire i. Had tientallen nevenfuncties onder meer in de binnenvaart en de verzekeringsbranche. Was later voorzitter van enkele waterschappen. In de periode 1991-2003 Eerste Kamerlid en onder meer voorzitter van de commissie voor Europese zaken.

CDA
in de periode 1977-2003: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First name

Hubrecht (Huib)

2.

Personal data

Place and date of birth
Kapelle (Zld.), 21 December 1933

Place and date of death
Kapelle (Zld.), 15 March 2012

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), from 1958 until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 June 1977 until 11 June 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 1991 until 10 June 2003
  • dijkgraaf ad interim waterschap "Zeeuws-Vlaanderen", from 1 January 1999 until 1 April 2000
  • lid gemeenteraad van Reimerswaal, from 2002 until 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter Raad van Commissarissen Algemene Zeeuwse Verzekeringsmaatschappij, from 1 June 2001 (betaald)
  • lid Raad van Advies "Van Lanschot bankiers", from 1 January 2002

Derived functions (2/10)
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 24 October 1990 until 11 June 1991
  • voorzitter vaste commissie voor de Europese Samenwerkingsorganisaties (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 27 June 1995 until 10 June 2003

Honorary positions (2/3)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Frieda te Breda (samen met bisschop M. Muskens van Breda)
  • erevoorzitter CBOB (Christelijke Bond voor Ondernemers in de Binnenvaart), from 28 February 1992

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Was in 1988 één van de woordvoerders van zijn fractie bij de behandeling van wetsvoorstellen over de verzelfstandiging van de PTT
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met Europese samenwerking, verkeer en waterstaat en defensie, alsmede met welzijnsbeleid

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Behoorde in augustus 1981 tot de zestien CDA-fractieleden die alleen tegen het ontwerp-regeerakkoord tussen CDA, PvdA en D66 stemden, omdat fractievoorzitter Van Agt bij aanvaarding zou opstappen
  • Was in 1986 kandidaat voor het voorzitterschap van het CDA. Trok zich terug toen het partijbestuur W.G. van Velzen naar voren schoof. Eversdijk wilde een richtingenstrijd voorkomen

Private life
  • Zijn moeder was van katholieken huize
  • Zijn vader was fruitkweker

Campaign trail
  • Stond in 1972 bij de Tweede Kamerverkiezingen op de 13e (onverkiesbare) plaats van de CHU-kandidatenlijst

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.