A.H. (Ton) de Swart

foto A.H. (Ton) de Swart
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Uit het bedrijfsleven afkomstige VVD'er die twee jaar lid van de Tweede Kamer was. Werkte bij financiële instellingen als Robeco, Zwitserleven en Commerzbank en was daarnaast gemeenteraadslid in Schiedam. Hield zich als Kamerlid vooral bezig met onderwerpen op het gebied van het binnenlands bestuur, zoals de Paspoortwet, gemeentefinanciën en de benoemingsprocedure voor burgemeesters en CdK's. Na zijn vertrek uit de Kamer was hij drie jaar wethouder van Schiedam.

VVD
in de periode 2000-2002: lid Tweede Kamer

1.

First names

Antonie Hendrik (Ton)

2.

Personal data

Place and date of birth
Schiedam, 9 November 1962

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1986

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 9 May 2000 until 23 May 2002
  • wethouder (van onder meer financiën, bedrijven, personeel, economische zaken, toerisme en binnenstad) van Schiedam, from 19 April 2002 until 23 February 2005
  • consultant en interim-manager, bestuur en projectmanagement, from April 2005 (o.a. in vastgoed en bij De Vries Robbé)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Stichting Open Duinen, from March 2017

Previous (2/11)
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Vernieuwde Stad Schiedam", from 2002 until 2005
  • voorzitter medezeggenschapsraad basisschool "Onder de Wieken", from October 2016 until October 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken, en verder met verkeer en waterstat en Antilliaanse zaken

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Hij legde in maart 2005 om persoonlijke redenen zijn wethouderschap in Schiedam neer
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.