J.J.G. (Jacques) Tonnaer

foto J.J.G. (Jacques) Tonnaer
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Limburgse burgemeester die in 1968 overstapte van de KVP naar de PPR. Was voor die partij in 1969 de eerste senator. Aanvankelijk leraar en vanaf 1962 wethouder in Hoensbroek. Korte tijd voorzitter van de PPR en tussen 1975 en 1997 burgemeester van Sittard. Werd in die gemeente benoemd, hoewel op de voordracht alleen KVP'ers stonden. Desondanks jarenlang een gewaardeerde burgemeester.

PPR
in de periode 1969-1974: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Jan Jacob Gerard (Jacques)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hoensbroek, 4 February 1932

Place and date of death
Heerlen, 14 June 2019

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 1 March 1968
  • PPR (Politieke Partij Radikalen), from April 1968

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van openbare werken en bedrijven) van Hoensbroek, from 4 September 1962 until 1 December 1967 (tevens locoburgemeester)
  • docent Pedagogische Academie, from 1965 until 1 December 1967
  • burgemeester van Schinveld, from 1 December 1967 until 16 March 1975
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 16 September 1969 until 17 September 1974
  • fractievoorzitter PPR Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 16 September 1969 until 17 September 1974 (in 1969-1971 eenmansfractie)
  • burgemeester van Sittard, from 16 March 1975 until 1 March 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid bestuur RBA (Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening) Zuid-Limburg, from 1 January 1991
  • lid bestuur Sociaal-Historisch Centrum Limburg, from 1992

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen (3/5)
  • Verliet in maart 1968 met vier anderen de KVP-Statenfractie en vormde een zelfstandige (christelijk-radicale) fractie
  • Toen hij in 1970 burgemeester was van Schinveld en zich, niet langer lid zijnde van de KVP, toch weer kandidaat stelde voor de Provinciale Staten maar ditmaal voor de PPR, stemde 70 procent van stemmend Schinveld ook op de PPR. Voorheen stemde bijna de hele gemeente op de KVP.
  • Behoorde in 1981/1982 tot de Godebald-groep in de PPR, die voorstander was van samenwerking met de PvdA (en D66) in plaats van met PSP en CPN

Campaign trail
  • In 1969 en 1971 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.