Mr. P.R. (Piet) Stoffelen

foto Mr. P.R. (Piet) Stoffelen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

PvdA-woordvoerder politie en binnenlands bestuur in de Tweede Kamer. Gedegen, integer, maar door velen saai gevonden Kamerlid. Werkte op de gemeentesecretarie van Enschede en was stafmedewerker van de Wiardi Beckman Stichting. Als Kamerlid een geducht deelnemer aan debatten over politiereorganisatie en bestuurlijke vernieuwing. Zijn samen met de CDA'er Van der Burg i ingediende initiatiefwetsvoorstel om een parlementaire minderheid het recht van enquête te verlenen, werd door de Eerste Kamer verworpen. Was als parlementslid van de Raad van Europa i een actief verdediger van burgerlijke vrijheden. Moest in 1994 in de fractie plaats maken voor een politieagente, maar was later nog wel enige jaren senator.

PvdA
in de periode 1971-1999: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Pieter Reinhard (Piet)

2.

Personal data

Place and date of birth
Oldenzaal, 14 September 1939

Place and date of death
Sassenheim (gem. Teylingen), 5 August 2011

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 1957

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Ouder-Amstel, from 1969 until 1973
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 May 1971 until 17 May 1994
  • parttime stafmedewerker directie politie, ministerie van Binnenlandse Zaken, from 1 December 1995 until 3 September 1996
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 3 September 1996 until 8 June 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Europees comité ter voorkoming van martelingen, namens Nederland
  • voorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, from April 1999 until September 1999

Derived functions (2/3)
  • voorzitter juridische commissie (Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa), until 1994
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 7 April 1998 until 8 June 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/9)
  • Interpelleerde op 19 april 1989 de ministers Korthals Altes en Van Dijk over de herverdeling van de politiesterkte
  • Hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met Europese zaken, justitie en binnenlandse zaken. Voerde in 1998 het woord bij de behandeling van de goedkeuringswet over toetreding van Hongarije, Polen en Tsjechië tot de NAVO.

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen (3/6)
  • Bracht in 1988 als voorzitter van een werkgroep uit de Raad van Europa een rapport uit over kinderarbeid, jeugdprostitie en andere vormen van uitbuiting van kinderen
  • Werd in 1994 niet meer gekandideerd, omdat de kandidaatstellingscommissie de voorkeur gaf aan de voormalige politieagente Gerda Dijksman
  • Viel in 1995 'buiten de boot' bij de verkiezing van de Eerste Kamer, omdat de Staten van Gelderland een kandidaat (Meine Pit) via voorkeurstemmen in de Senaat kozen. Kwam een jaar later alsnog in de Eerste Kamer toen er een vacature was ontstaan.

Private life
Zijn vader was accountant

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.