M.L. (Marleen) de Pater-van der Meer

foto M.L. (Marleen) de Pater-van der Meer
Source: Parlement.com.

CDA-Tweede Kamerlid uit Zutphen in de periode 2001-2010. Was voor zij Kamerlid werd in die gemeente wethouder en verder onder meer docente en interim-directeur van de Stichting Kerk en Wereld. Hield zich als Kamerlid met uiteenlopende zaken bezig, zoals arbeidszaken, integriteit bij de overheid, successiewetgeving, personen- en familierecht en het beleid inzake prostitutie en mensenhandel. Was voorzitter van de vaste commissies voor Verkeer en Waterstaat en voor Justitie en trad regelmatig op als waarnemend Kamervoorzitter. Praktische, maar ook joviale en aimabele volksvertegenwoordigster.

CDA
in de periode 2001-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Maartje Lena (Marleen)

2.

Personal data

Changes in name or title
M.L. van der Meer (tot haar huwelijk)

Place and date of birth
Hekelingen (Z.H.), 19 November 1950

Place and date of death
Zutphen, 13 December 2015

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), from 1970 until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • interim-directeur, bestuursgedelegeerde Stichting "Kerk en Wereld" te Driebergen, from 1999 until 2001
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 February 2001 until 17 June 2010
  • waarnemend burgemeester van Muiden, from 28 September 2010 until 13 December 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Raad van Toezicht Justitieel Pedagogisch Centrum 'De Sprengen' te Zutphen/Wapenveld, around April 2006
  • lid bestuur "De Dreef", school voor voortgezet speciaal onderwijs, around April 2006

Derived functions (2/3)
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 26 August 2003 until 17 June 2010
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 25 September 2003 until 17 June 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Mede-organistor van een internationale conferentie in 2010 over bestrijding van mensenhandel

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Trad in de periode 2005-2009 regelmatig op als fungerend Tweede Kamervoorzitter

Private life
  • Haar echtgenoot was onderwijzer
  • Haar vader was landbouwer
  • Haar moeder was sociaal actief

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.