H. (Ko) Wierenga

foto H. (Ko) Wierenga
bron: Fotobureau Stokvis
Source: Parlement.com.

PvdA-Tweede Kamerlid en bestuurder. Zoon van een Drentse hoofdonderwijzer. Voor hij lid werd van de Tweede Kamer tien jaar werkzaam als kandidaat-notaris. Genoot veel gezag als deskundige op het gebied van het huurrecht en de grondpolitiek en als woordvoerder economische zaken. Hield zich binnen dat laatste beleidsterrein vooral bezig met regionaal-economische aangelegenheden (Noord- en Oost-Nederland). Tevens voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken. Daarna bijna zeventien jaar een zeer dynamische burgemeester van Enschede. Doortastende no-nonsense bestuurder.

PvdA
in de periode 1967-1977: lid Tweede Kamer

1.

First name

Heiko (Ko)

2.

Personal data

Place and date of birth
Borger (Dr.), 6 March 1933

Place and date of death
Enschede, 21 September 2013

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 February 1967 until 1 September 1977
  • burgemeester van Enschede, from 1 September 1977 until 1 April 1994
  • lid interimbestuur CBA (Centraal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening), from September 1995 until 1 January 1997
  • voorzitter en kroonlid CBA (Centraal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening), from 1 January 1997 until 1 August 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Bestuurlijke Overlegcommissie Overheidsinformatievoorziening, around October 1989 until 15 February 1991
  • voorzitter commissie van onderzoek naar de opheffing van het IRT (Interregionaal rechercheteam Noord-Holland/Utrecht), from 31 January 1994 until 24 March 1994

Derived functions (2/8)
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor de Economische Structuurnota (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 24 June 1976 until December 1976
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp Herinrichting Gronings-Drentse veenkoloniĆ«n (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 November 1976 until 1 September 1977

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/7)
  • Interpelleerde op 9 mei 1972 minister Langman over de situatie bij de strokartonindustrie
  • Interpelleerde op 16 oktober 1975 minister Lubbers over de verkoop van het fabriekspand van Serios b.v. te Nieuweschans

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 1973 bij de verkiezing voor vicefractievoorzitter met vier stemmen verschil verslagen door Dick Dolman

Private life
Groeide op in Apeldoorn

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.