J.L.P.M. (Jan) Teijssen

foto J.L.P.M. (Jan) Teijssen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Energieke katholieke bestuurder uit het Land van Maas en Waal, die als ervaren gemeentebestuurder van vele markten thuis was. Was achtereenvolgens ambtenaar, gemeentesecretaris en burgemeester (in Oudenbosch en Waalwijk). Zat 22 jaar voor de KVP in de Eerste Kamer waarvan enkele jaren als fractievoorzitter. Vooraanstaand lid van de Brabantse Staten, fractievoorzitter van de KVP. Goed spreker met een krachtige stem. Op het eerste gezicht wat nors ogend, maar feitelijk zeer vriendelijk.

KVP, CDA
in de periode 1958-1980: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Johannes Lambertus Petrus Maria (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Deest (gem. Druten, Gld.), 25 May 1910

Place and date of death
Waalwijk, 19 July 1980

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), until 22 December 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), from 22 December 1945

4.

Main functions and occupations

  • burgemeester van Oudenbosch, from 15 May 1942 until 15 March 1952
  • waarnemend burgemeester van Standaarbuiten, from 10 November 1944 until 16 January 1947
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, from 4 July 1950 until 7 June 1978
  • burgemeester van Waalwijk, from 16 March 1952 until 1 June 1975
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 4 March 1958 until 19 July 1980
  • fractievoorzitter KVP Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 17 September 1974 until 20 September 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, from May 1962 until July 1980
  • voorzitter ARKA (Algemene Rooms-Katholieke Ambtenarenvereniging), around 1969

Derived functions (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 12 December 1967 until 10 May 1971
  • voorzitter vaste commissie voor Algemene Zaken en het Huis der Koningin (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 September 1974 until 19 July 1980

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder verkeer en waterstaat, binnenlandse zaken en justitie van de KVP-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met culturele zaken.

Dissenting voting behaviour (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Was in 1956 kandidaat in en werd in 1960 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe
  • Werd in 1963, 1969, 1971 en 1974 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.