G.J.N.M. (Geert) Ruygers

foto G.J.N.M. (Geert) Ruygers
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Bijna vijfentwintig jaar buitenland-woordvoerder van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Katholieke leraar en journalist bij het corporatische en 'groot-Nederlands'-gezinde blad Brabantia Nostra. Werd in het begin van de bezetting actief bij de Nederlandse Unie i als exponent van de vleugel die weinig op had met de parlementaire democratie. Schoof door de Nazi-terreur echter op in democratische richting, werd journalist bij illegale bladen en brak in 1945 via de Nederlandse Volksbeweging i door naar de PvdA. Was in die partij één van de leidende figuren van de Katholieke Werkgemeenschap. In de Kamer een belangrijk woordvoerder over Europese eenwording, vrede en veilgheid en vooral ontwikkelingssamenwerking, waarvoor hij zich als één van de eersten sterk maakte.

PvdA
in de periode 1946-1970: lid Tweede Kamer

1.

First names

Gerardus Johannes Nicolaas Maria (Geert)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 21 August 1911

Place and date of death
's-Gravenhage, 18 February 1970

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 9 February 1946

4.

Main functions and occupations

  • hoofdredacteur tijdschrift "Je Maintiendrai", from 1945 until 1946
  • voorzitter redactieraad "Je Maintiendrai/De Stem van Nederland", from 1946 until 1948
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 25 July 1946 until 18 February 1970

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid bestuur Europese Beweging in Nederland
  • lid Adviescommissie inzake vraagstukken van ontwapening, internationale veiligheid en vrede

Derived functions (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Ontwikkelingssamenwerking (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 19 September 1968 until 18 February 1970
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp Goedkeuring Verdragen tegen Rassendiscriminatie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 16 October 1968 until 18 February 1970

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was buitenland-woordvoerder van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Hield zich later ook bezig met ontwikkelingssamenwerking.
  • Interpelleerde op 12 juni 1957 de ministers Luns en Hofstra over de hulp aan minder-ontwikkelde landen

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.