J. (Jan) Heij

foto J. (Jan) Heij
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Hervormde boerenzoon van de Veluwe, die zich dankzij agrarisch onderwijs en zelfstudie opwerkte tot secretaris-penningmeester van de Gelderse Boeren- en Tuindersbond. Vele jaren raadslid en wethouder van Arnhem voor de CHU. Later burgemeester. Sprak als lid van de Eerste Kamer vooral over sociale zaken, volksgezondheid en landbouw. Bescheiden op samenwerking gerichte man, die vanuit een hechte geloofsovertuiging de samenleving wilde diende.

CHU, CDA
in de periode 1968-1979: lid Eerste Kamer

1.

First name

Jan (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ede, 2 July 1920

Place and date of death
Amersfoort, 6 May 1999

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van personeelszaken, sociale zaken, volksgezondheid en woonruimteverdeling) van Arnhem, from October 1964 until 1 May 1969
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, from 13 July 1965 until 3 June 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 16 January 1968 until 1 January 1979
  • burgemeester van Scherpenzeel, from 1 May 1969 until 1 August 1985

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter Stichting Dienstverlening Christelijk Onderwijs, from 1967 until 1990
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, from 1969 until June 1973

Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 1 October 1968 until 1 January 1979

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met sociale zaken en volksgezondheid en daarnaast met landbouw en maatschappelijk werk

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Bedankte als lid in verband met zijn gezondheid

Campaign trail
  • In 1966, 1971 en 1977 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe
  • Werd in juli 1966 met voorkeurstemmen tot Eerste Kamerlid gekozen, maar liet de zetel over aan de hoger geplaatste S.R. Knottnerus

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.