Ir. J.G. (Jacques) Gooden

foto Ir. J.G. (Jacques) Gooden
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Katholieke senator uit een Limburgse aannemersfamilie. Werd in Delft opgeleid voor ingenieur en was daarna onder meer directeur van Openbare Werken in Breda en directeur van een middelgroot aannemingsbedrijf. Bekleedde ook militaire functies (als reserve-officier). Hield zich als Eerste Kamerlid voor KVP en CDA bezig met verkeer en waterstaat en defensie.

KVP, CDA
in de periode 1963-1983: lid Eerste Kamer

1.

First names

Jacobus Gerardus (Jacques)

2.

Personal data

Place and date of birth
Meijel (Lb.), 21 April 1916

Place and date of death
Breda, 29 December 1987

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • directeur aannemingsmaatschappij N.V. "Vliet en van Dulst" te Rotterdam, from 1961 until 1970
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, from 6 June 1962 until 1968
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 1963 until 16 September 1980
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 23 June 1981 until 13 September 1983

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid Raad van Commissarissen "Asselbergs & Nachenius" B.V. te Breda, around March 1978
  • lid Raad van Commissarissen handel- en industrie maatschappij "Struyk" B.V. te Oosterhout, around 1978

Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 25 May 1971 until 17 September 1974
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 24 September 1974 until 16 September 1980

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder defensie en verkeer en waterstaat van de KVP- en CDA-Eerste Kamerfracties. Hield zich ook bezig volkshuisvesting.

Dissenting voting behaviour (0/8)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Campaign trail
  • In 1963, 1969, 1971 en 1974 gekozen door en in 1981 kandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg
  • Werd in 1983 herkozen met voorkeurstemmen, maar aanvaardde zijn benoeming niet. Werd opgevolgd door A. Postma.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.