Mr. Ph.C.M. (Flip) van Campen

foto Mr. Ph.C.M. (Flip) van Campen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Financieel-economisch woordvoerder van de KVP in de Eerste Kamer. Was aanvankelijk advocaat en later topman van de Boerenleenbank. Had diverse commissariaten en had ook tien jaar zitting in het Europees Parlement. In 1959 werd hij genoemd als minister van Economische Zaken en in 1966 als minister van Financiën. Verliet in 1967 de Eerste Kamer toen hij curator van de Technische Hogeschool Eindhoven werd.

KVP
in de periode 1957-1967: lid Eerste Kamer, lid Europees Parlement (vóór 1979)

1.

First names

Philippus Canisius Maria (Flip)

2.

Personal data

Place and date of birth
Nijmegen, 1 January 1911

Place and date of death
Lieshout, 13 April 1988

3.

Party/Movement

Party/Parties
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 28 May 1957 until 4 May 1967
  • lid Europees Parlement, from 25 February 1958 until 10 May 1971 (aangewezen door de Staten-Generaal)
  • plaatsvervangend voorzitter hoofddirectie Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank (Rabobank) te Eindhoven, from 1 October 1971 until 1 April 1973

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter Centrale Beleggingsraad, from 1973 (nog in 1976)
  • diverse commissariaten

Derived functions (2/6)
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor de wetsvoorstellen inzake de belastingherziening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from July 1964 until December 1964
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 29 November 1966 until 12 December 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was financieel-woordvoerder van de KVP-Eerste Kamerfractie

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was tijdens de kabinetsformatie in 1959 beoogd minister van Economische Zaken. Werd geen minister nadat een eerste formatiepoging van De Quay was mislukt
  • Werd bij formaties enkele malen genoemd als minister van Financiën. Weigerde in 1965 omdat hij niet de weg voor Vondeling vrij wilde maken om Luns op te volgen.

Private life
  • Zijn broer, dr. J.Ph.M. van Campen, was onder meer bestuursvoorzitter van het Academisch Ziekenhuis in Nijmegen. Hij was gehuwd met een zus van C.N.M. Kortmann, Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant.
  • Een schoonzus van zijn echtgenote was een dochter van J.Ch.L. van der Lande, Eerste Kamerlid

Campaign trail
  • In 1956 kandidaat in en in 1963 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.